Baner reklamowy: WIELKIE PRZECENY w Media Expert w Głogowie (Galeria Glogovia ul. Piłsudskiego 19) – startujemy w czwartek 14.06 g. 8.00

Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: X prezentacja drużyn Chrobrego Głogów

W miniony piątek (26 lutego) hala widowiskowo-sportowa im. Ryszarda Matuszaka już po raz dziesiąty została zdominowana przez zawodników reprezentujących barwy Chrobrego Głogów. Na parkiecie zaprezentowało się kilkuset sportowców trenujących w głogowskim klubie, począwszy od kilkuletnich adeptów piłki nożnej, a na pierwszoligowcach kończąc. Zapraszamy na relację z wydarzenia.

Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe. Prezentacja wszystkich zawodników trenujących w Chrobrym Głogów odbyła się już po raz dziesiąty. Wszystko rozpoczęło się dokładnie 11 marca 2007 roku, kiedy w naszym mieście odbyło się pierwsza tego typu impreza. Premierowe wydarzenie zyskało spory rozgłos w całym kraju, głównie z uwagi na to, że głogowski klub występował wówczas na czwartym poziomie rozgrywkowym, a mimo to potrafił zorganizować coś, czego mogły mu pozazdrościć znacznie bardziej rozpoznawalne marki. Od tamtej pory, rokrocznie na tydzień przed startem rundy rewanżowej, parkiet hali widowiskowo-sportowej zostaje opanowany przez setki sportowców biegających z herbem Chrobrego Głogów na piersi.

W ciągu minionych lat prezentacja drużyn Chrobrego Głogów na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych na terenie naszego miasta. Każda tego typu impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, ale też przyciągała wyjątkowych gości. Już podczas debiutanckiej imprezy Głogów odwiedził Radosław Parda z Ministerstwa Sportu, natomiast później wydarzenie z bliska obserwował m.in. wybitny przed laty reprezentant Polski w piłce nożnej, Andrzej Szarmach czy Mateusz Borek wraz z telewizją Polsat, która później wyemitowała reportaż z imprezy.

Wyróżnienie dla trenera Ireneusza Mamrota
Podczas piątkowej prezentacji drużyn Chrobrego Głogów podsumowano plebiscyt na Osobowość Roku 2015, który przeprowadził Tygodnik Głogowski. Zdaniem czytelników nagroda trafiła w ręce trenera Ireneusza Mamrota. Opiekun pomarańczowo-czarnych prowadzi głogowski zespół od ponad pięciu lat, wywalczając z nim w tym czasie awans do drugiej, a następnie pierwszej ligi.

45-letni trener przez wielu uznawany jest za jedną z ikon najnowszej historii Chrobrego Głogów i wydaje się, że nie ma w tym przesady. Bardzo dobre wyniki osiągane przez zespół na zapleczu Ekstraklasy w rundzie jesiennej zostały docenione, co miało przełożenie na zwycięstwo w konkursie. Trener Mamrot otrzymał w plebiscycie 9124 głosy, wyprzedzając swojego najgroźniejszego konkurenta o ponad sześćset.

2016-02-26 Prezentacja Chrobrego @Hala (fot.A.Karbowiak)-75

Szczególne wydarzenie dla najmłodszych
Odbywające się od lat prezentacje są wielkim wydarzeniem dla wszystkich związanych z głogowskim sportem. Szczególne znaczenie mają jednak one dla najmłodszych adeptów piłki nożnej, którzy dopiero wchodzą w świat tej dyscypliny sportu. Możliwość zaprezentowania się przed tysięczną publicznością jest bez wątpienia olbrzymią motywacją dla kilkuletnich zawodników reprezentujących pomarańczowo-czarne barwy. W tym miejscu należy wspomnieć o hasłach skandowanych przez kibiców zgromadzonych na trybunach. Podczas, gdy na parkiecie pojawili się piłkarze szkolący się w najmłodszych grupach, można było usłyszeć głośne „od małego na Chrobrego!”.

„To wielkie przeżycie. Ciężko powiedzieć, czy większe dla nas jako rodziców czy naszego syna, który trenuje w Chrobrym. Wielu chłopców w jego wieku gra tylko na podwórku, natomiast on ma możliwość wyjść na środek przed tak liczną widownią. Jesteśmy pewni, że jest to dla niego niesamowite wydarzenie i motywacja do dalszej gry w piłkę” – powiedzieli rodzice jednego z zawodników trenujących w Akademii Piłki Nożnej.

Piątkowa prezentacja została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich zaprezentowała się ligowa młodzież, która na co dzień rywalizuje o punkty w wojewódzkich rozgrywkach, natomiast w drugiej wspomniani już adepci z Akademii Piłki Nożnej. Ci pierwsi to kilkunastoletni zawodnicy, którzy szkolą się w głogowskim klubie i mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych drużyn z regionu. Być może za kilka lat niektórzy z nich będą stanowili o sile pierwszego zespołu. Już teraz ci szczególnie wyróżniający się gracze zostają zapraszani na treningi z seniorami i odbywają ćwiczenia pod okiem trenera Ireneusza Mamrota.

Doskonałym przykładem jest Mateusz Dobrakowski, który przed kilkoma dniami wystąpił w sparingu pierwszoligowego Chrobrego Głogów, który odniósł wyjazdowe zwycięstwo z MKS-em Kluczbork (3:2). Wcześniej w dorosłej piłce zdążył zadebiutować m.in. Michał Bednarski, który ma na swoim koncie ligowe trafienie w derbach z Miedzią Legnica w ubiegłym sezonie.

Pierwszy raz zaprezentowały się piłkarki
Tegoroczne prezentacja była wyjątkowa także z innego powodu. Po raz pierwszy w historii – podczas imprezy -zaprezentowane zostały zawodniczki Chrobrego Głogów trenujące w kobiecej sekcji. Piłkarki od kilku miesięcy reprezentują pomarańczowo-czarne barwy w rozgrywkach ligowych, natomiast w piątek miał miejsce kolejny historyczny moment z ich udziałem- wśród setki zaprezentowanych graczy, nie zabrakło miejsca dla drużyny, która rywalizuje w III lidze dolnośląskiej kobiet.

Dla podopiecznych Artura Przybyła i Ewy Tarnowskiej było to z pewnością niezapomniane przeżycie. Skład zespołu w dużej mierze zbudowany jest z młodych zawodniczek, które nie mają boiskowego doświadczenia i dopiero niedawno weszły w świat futbolu. Również te starsze i mające za sobą nieco więcej występów nie miały wcześniej okazji, by uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu.

Po rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 głogowianki zajmują 5. miejsce w tabeli dolnośląskiej III ligi. Pomarańczowo-czarne zgromadziły w swoim koncie 5 punktów, odnosząc po drodze historyczne zwycięstw z LUKS Ziemią Lubińską (9:0). Pierwszym rywalem po zimowej przerwie będzie Polonia-Stal Świdnica.

2016-02-26 Prezentacja Chrobrego @Hala (fot.A.Karbowiak)-64

Wydarzenie z udziałem futsalistów KGHM Euromastera Chrobry Głogów
Podczas X prezentacji drużyn Chrobrego Głogów publiczności przedstawieni zostali także zawodnicy rywalizujący w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Reprezentanci KGHM Euromastera Chrobry Głogów pojawili się na parkiecie, na którym dzień później przyszło im stanąć do walki o ligowe punkty. Spotkanie z wiceliderującym Rekordem Bielsko-Biała zakończyło się szczęśliwym zwycięstwem gości, którzy rozstrzygnęli losy meczu w ostatniej minucie gry.

Podopieczni Tomasza Trznadla kolejny ligowy mecz rozegrają 5 marca, kiedy pojadą do Zduńskiej Woli na mecz z liderującą Gattą. We własnej hali głogowianie zagrają tydzień później, a ich rywalem będzie Clearex Chorzów. Po rozegraniu siedemnastu spotkań, KGHM Euromaster Chrobry Głogów ma na swoim koncie 20 punktów i zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli.

2016-02-26 Prezentacja Chrobrego @Hala (fot.A.Karbowiak)-51

Danie główne: pierwszoligowcy!
Jako ostatni na parkiecie zaprezentowali się seniorzy, którzy rywalizują na pierwszoligowych boiskach. Wśród przedstawionych zawodników nie zabrakło nowych twarzy. O ile dla Mateusza Machaja udział w tego typu wydarzeniu nie jest niczym nowym, to Mateusz Długołęcki, Gracjan Horoszkiewicz oraz Kevin Lafrance zaliczyli swój debiut. Cała czwórka wspomnianych graczy zasiliła szeregi pomarańczowo-czarnych w zimowej przerwie między rundami i zanotowała już występy w meczach kontrolnych. Prawdziwy test czeka ich jednak w najbliższy piątek, kiedy Chrobry Głogów wznowi walkę na ligowych boiskach.

Każdego roku prezentacja jest doskonałą okazją do tego, by zobaczyć piłkarzy – przede wszystkim pierwszego zespołu – z bliska. Tegoroczne wydarzenie zakończyło się o godz. 19:30, jednak zaraz po nim zawodnicy wzięli udział w otwartym spotkaniu z kibicami. Nie zabrakło więc zdjęć, autografów czy ciepłych słów przed zbliżającą się inauguracją ligi. – „Po takiej prezentacji nie pozostaje nic innego jak zwycięstwo w derbach!” – mówili z uśmiechem na twarzy sympatycy biorący udział w spotkaniu z pierwszoligowcami.

Pojedynek Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica odbędzie się w piątek 4 marca na stadionie przy ul. Wita Stwosza. Początek zaplanowano na godz. 18:00.

Zaprezentowali się nie tylko zawodnicy. Pirotechniczny pokaz kibiców
Coroczne wydarzenie jest niezwykle ważne nie tylko dla zawodników, ale też kibiców, którzy licznie zapełniają trybuny hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka. Nie inaczej było tym razem. W sektorze za bramką, który został opanowany przez najzagorzalszych fanów pomarańczowo-czarnych, zaprezentowano oprawę z okazji obchodzonej w tym roku 70. rocznicy powstania głogowskiego klubu! Hasło przewodnie kibicowskiej prezentacji brzmiało „Od prezentacji początek celebracji”, co może wskazywać, że to nie wszystko, jeśli chodzi o tegoroczne świętowanie.

Całe wydarzenie zakończył pirotechniczny pokaz, który nadał kolorytu oddanej do użytku po remoncie hali, ale też rozświetlił niebo i udowodnił, że fajerwerki niekoniecznie używane są tylko do tego, by pożegnać stary i przywitać nowy rok. Nad świecącym na pomarańczowo-czarno obiektem zapłonęło kilkanaście raz świetlnych, które razem z wybuchającymi na niebie fajerwerkami zakończyły tegoroczne wydarzenie, ale też nawiązały do wspomnianej wcześniej rocznicy 70-lecia głogowskiego klubu. Pirotechniczny pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem, a po jego zakończeniu rozległy się brawa i zabrzmiały przyśpiewki sławiące pomarańczowo-czarnych!

2016-02-26 Prezentacja Chrobrego @Hala (fot.A.Karbowiak)-65

Występ cheerleaderek i strefy dla kibica
Poza zawodnikami i zawodniczkami występującymi w barwach Chrobrego oraz kibicami, okazję do zaprezentowania się miały również cheerleaderki, które zaprezentowały specjalną na tę okazje choreografię. Piątkowa prezentacja była również pożegnaniem długo obecnej w sekcji Klaudii Książkiewicz, której podziękowano za lata spędzone w Chrobrym.

Podczas prezentacji życiem tętnił nie tylko parkiet i trybuny głogowskiej hali, ale również jej hol. To właśnie tam zlokalizowane zostały strefy dla kibica. Wśród nich znalazła się m.in. strefa z Tygryskiem ChG, w której najmłodsi mogli wymalować swoją twarz (o to zadbała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie) czy strefa gier Media Markt, gdzie była możliwość sprawdzenia się w grze FIFA 16. Ponadto swoje stoiska miały: Qubus Hotel, SMS Certus czy catering Lunch-o-mania.

Odliczanie – czas start!
Jubileuszowa X prezentacja drużyn ChG już za nami. Podobnie jak w poprzednich latach, wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem i zakończyło sukcesem organizatorów. Setki zaprezentowanych zawodników, licznie zgromadzona widownia, głośny doping kibiców motywujący przede wszystkim tych najmłodszych. Hala widowiskowo-sportowa im. Ryszarda Matuszaka kolejny raz została zdominowana przez pomarańczowo-czarne barwy, co udowodniło, że impreza cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. – „Przychodzę tu co roku i na pewno będę też za rok. I dla naszych pierwszoligowców i dla tych najmłodszych. To jest już sportowa tradycja naszego miasta” – powiedział jeden ze starszych kibiców, który zapowiedział, że już odlicza czas do następnej edycji wydarzenia.

2016-02-26 Prezentacja Chrobrego @Hala (fot.A.Karbowiak)-81

FOTORELACJA Z X PREZENTACJI DRUŻYN CHROBREGO GŁOGÓW!

Tagi:, , , , ,

Dawid Sus

Redaktor działu sportowego. Wielki fan sportu w wydaniu lokalnym. Ceni dobry film i muzykę, zwłaszcza polską. Od kilku lat interesuje go dziennikarstwo, co w połączeniu z wiedzą sportową, stara się wykorzystywać w portalu TutajGLOGOW.pl.

Nadchodzące Wydarzenia

Sie
15
śr
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 15@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Sie 15@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
18:00 Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Sie 15@18:00 – 20:00
KURS AKTORSKI środy, godz. 18.00 – 20.00, sala baletowa MOK, prowadząca: Aleksandra Leosz koszt: 40zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Sie 15@19:00 – 20:00
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]
Sie
16
czw
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sie 16@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 16@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
13:30 Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Sie 16@13:30
RAZEM W CHOROBIE. Program realizowany z udziałem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkie osoby chętne do pomocy przy organizowaniu spotkań z chorymi.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
14:30 ZOO-Origami @ BLOG
ZOO-Origami @ BLOG
Sie 16@14:30
ZOO-Origami @ BLOG | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZOO-Origami! W każdy czwartek o godz. 14:30 zapraszamy na zajęcia składania papierowych zwierzaków. Przyprowadź swoje dziecko do BLOGa, czyli Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Sie 16@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Sie 16@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sie 16@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Sie 16@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!