Polkowicka młodzież w ciekawym projekcie
2016.03.16. Polkowice, uczniowie i projekt GoForYourself

Młodzież z Polkowic wykazała się kreatywnością. Podjęła się realizacji projektu, zachęcającego młodych ludzi do aktywności i otwartości względem innych ludzi. Uczą empatii, wzmacniają pewność siebie i pokazują, jak pokonywać własne bariery w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych.

Polkowicka młodzież bierze udział w ciekawych projektach, rozwijających kreatywność i wspomagających rozwój osobisty. Poprzez udział w projektach uczniowie z Polkowic organizują szereg akcji, mających na celu otworzenie młodych ludzi na kontakty interpersonalne i kształtowanie ich pewności siebie.

Młodzież polkowicka bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”, motywującej młodych ludzi do aktywności. Olimpiada kierowana jest do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami. Zadaniem uczniów jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Uczestnicy, którym uda się dokończyć projekt, otrzymają certyfikaty z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności. Najlepsi uczniowie zostają wyróżnieni prestiżowymi tytułami.

Polkowiccy licealiści zaangażowali się w realizację projektu. – Zauważyliśmy, że duża część naszych rówieśników jest smutna, apatyczna i nie zauważa drugiego człowieka. Zanika też umiejętność konwersacji oraz zwykłe, przyjazne gesty. Jako osoby radosne wpadliśmy na pomysł, aby pokazać im, jakie to łatwe i rzucić wyzwanie, z którym mogliby się zmierzyć. W tym celu na Facebooku i na innych portalach społecznościowych stworzyliśmy strony, na których umieszczamy tygodniowe wyzwania, polegające na robieniu czegoś dobrego, otwarciu się na drugiego człowieka i spróbowaniu czegoś nowego – mówi Patrycja Franczak, która wraz z Laurą Tyrkałą, Angeliką Jesionką i Szymonem Sroką realizuje projekt „Otwieracze – nie bądź śledź, wyskocz z puszki”.

Przykładowymi zadaniami w ramach projektu realizowanego przez polkowicką młodzież jest przybicie „piątki” z kilkoma osobami czy przytulenie kilku osób dziennie. Zadania te jasno wskazują na cele, które przyświecają młodym ludziom. – Chcemy przeciwdziałać problemowi społecznemu, którym jest trudność w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych z ludźmi, nawet tymi, których dobrze znamy. Chcemy, by ludzie stali się bardziej radośni i otwarci – dodaje Patrycja.

Inna grupa młodzieży z Polkowic – Krystian Ziemacki, Marta Olejniczak, Bartosz Rudnikowicz i Jakub Kowalik, realizuje projekt społeczny GoForYourself. – Naszym głównym celem jest pokazanie społeczeństwu jak ważną rolę w życiu odgrywają pewność siebie i prawidłowa komunikacja. Chcemy też udowodnić, że stres i brak motywacji są barierą do osiągnięcia sukcesu – mówi Marta Olejniczak.

W ramach projektu GoForYourself zorganizowano spotkania z trenerami rozwoju osobistego. Dwa pierwsze wykłady odbyły się w Centrum Kultury Muza w Lubinie i w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach. W planach są kolejne wykłady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.