Mikołaj Kopaniszyn wygrywa na Łotwie

W miniony weekend udany start zanotował zawodnik Legionu Głogów, Mikołaj Kopaniszyn, który rywalizował w zawodach na Łotwie. Podopieczny trenera Macieja Domińczaka doskonale poradził sobie z zadaniem i zakończył imprezę na najwyższym stopniu podium. Jest to kolejny w tym roku sukces zawodników głogowskiego klubu, którzy w połowie kwietnia wystąpią podczas gali Legion Fight Night 2.

Świąteczny weekend był dla Mikołaja Kopaniszyna bardzo aktywny. Fighter Legionu Głogów wystąpił podczas zawodów w Rydze i pokazał się tam z bardzo dobrej strony, kończąc je ze złotym medalem. W sobotę zawodnik głogowskiego klubu zwyciężył walkę półfinałową, natomiast dzień później nie dał szans swojemu rywalowi w finale i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.

Dla Kopaniszyna był to drugi w ciągu miesiąca start w zawodach, które odbyły się w kraju nadbałtyckim. Pod koniec lutego reprezentant Legionu Głogów rywalizował na Litwie i był to jego pierwszy występ po kontuzji szczęki. Wówczas podopieczni Macieja Domińczaka przegrał swoją walkę, jednak w miniony weekend był już bezkonkurencyjny. Jak widać forma Legionisty wzrasta i już niebawem możemy spodziewać się kolejnych udanych występów.

Już 15 kwietnia zawodnicy Macieja Domińczaka zaprezentują się przed głogowską publicznością podczas gali Legion Fight Night 2. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się rok temu i zakończyła sporym sukcesem organizatorów. Za niecałe trzy tygodnie kibice zobaczą dziesięć pojedynków w formule K-1 i Muay Thai, a także walkę w MMA na zasadach organizacji Ultimate Fighting Championship.

Organizator wydarzenia poinformował już, że galę Legion Fight Night 2, podobnie jak przed rokiem, poprowadzi Łukasz „Juras” Jurkowski, zwycięzca pierwszego turnieju Konfrontacji Sztuk Walki, a ostatnio komentator sportowy. Urodzony w Warszawie fighter jest doskonale znany wszystkim fanom sportów walki w Polsce i z pewnością będzie miał wpływ na atmosferę towarzyszącą całemu wydarzeniu. Bilety na galę Legion Fight Night 2 można nabywać w kasach pływalni Chrobry, Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury, Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY, sklepie Fitway, a także w klubie Legion Głogów.

Mikołajowi Kopaniszynowi gratulujemy świetnego startu w Rydze, natomiast wszystkich fanów sportów walki serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w gali Legion Fight Night 2, która odbędzie się 15 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Start o godz. 19:00

/fot. Legion Głogów/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.