Zmiana organizacji ruchu w dniu 22 maja

W dniu 22 maja w wyznaczonych rejonach Głogowa zostanie zmieniona organizacja ruchu. Wszystko w związku z remontem drogi między ul. Portową a ul. Akacjową. Zmiany obejmą również kursowanie autobusu Komunikacji Miejskiej linii 53. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w niedzielę 22 maja, w godzinach od 7.00 do 18.00.

W niedzielę 22 maja kierowcy poruszający się ulicami Głogowa będą musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu, w godzinach od 7.00 do 18.00. Tego dnia będą trwały prace nad zakończeniem remontu drogi pomiędzy ul. Portową a Akacjową. Zmiany dotyczyć będą także kursowania autobusu linii 53 Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

Dnia 22 maja br. w Głogowie zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na okres prowadzenia robót. Prace związane z zadaniem Przebudowa drogi wojewódzkiej DW nr 292 ul. Rudnowska będą wykonane zgodnie z wnioskiem Wykonawcy. Zmiany muszą być wprowadzone w związku z koniecznością ułożenia ostatecznej warstwy ścieralnej SMA między ul. Portową a ul. Akacjową.

W związku z pracami remontowymi przejazd ulicą Żarkowską w kierunku ulicy Rudnowskiej będzie niemożliwy z uwagi na wyłączenie skrzyżowania ul. Żarkowskiej i ul. Rudnowskiej z ruchu. Jednocześnie dla wjeżdżających od miejscowości Rudna w kierunku Centrum-Zielona Góra ruch odbywać się będzie zgodnie z wprowadzoną organizacją ruchu, tj. ul. Kolejową oraz ul. Szczyglicką.

Wyznaczona będzie trasa objazdu przez Głogów. Objazd będzie wyglądał następująco: droga wojewódzka nr 292 ul. Rudnowska – ul. Kolejowa – ul. Zielona – ul. Wita Stwosza – droga wojewódzka nr 292 ul. Kazimierza Wielkiego. W przeciwnym kierunku objazd będzie wyglądał analogicznie.

Dodatkowo wyznaczono objazd dla tranzytu drogami powiatowymi przed Głogowem. Będzie następujący: droga wojewódzka nr 292 k/m Retków – droga powiatowa 1001D – Retków – droga powiatowa nr 1201D Grębocice – droga powiatowa nr 1134D Wilczyn – droga powiatowa nr 1136D – Świnino – droga powiatowa nr 1128D – Obiszów – droga powiatowa nr 1013D – Jerzmanowa – aż do drogi wojewódzkiej nr 329 Jerzmanowa – Głogów.

Zmiany obejmą również kursowanie autobusów miejskich. W zakresie komunikacji miejskiej linia autobusowa nr 53 odbywać się będzie zgodnie z trasą linii autobusowej z wyznaczoną trasą do godziny 12.00. W godzinach od 12.00 do 18.00 linia autobusowa nie będzie obsługiwać przystanków na ul. Rudnowskiej Osadników, a autobus będzie miał postój i czas wyrównawczy przy SoftDrinku na ul. Żarkowskiej.

Mieszkańcy osiedla Widziszów będą proszeni o kierowanie się znakami objazdów wyznaczonymi drogami pobocznymi, czyli: ul. Stara – droga gruntowa Na Uroczysku – ul. Dolna – ul. Krótka – ul. Akacjowa – ul. Rudnowska, zgodnie z oznakowaniem i wskazaniem objazdów, a także wskazówkami osób kierujących ruchem.

Władze miasta, Wykonawca i Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu przepraszają za utrudnienia i proszą kierowców o uważną i bezpieczną jazdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.