Świetny start głogowskich kolarzy w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków

Udany występ mają za sobą kolarze reprezentujący barwy grupy TC Chrobry Scott Głogów. W dniach 29 czerwca-2 lipca rywalizowali oni w 27. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków. Wielkie powody do zadowolenia po imprezie miał Piotr Konwa, który zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji OPEN i drugie wśród młodzieżowców.

W 27. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków wzięło udział 132 zawodników z 22 ekip. Na starcie pojawili się zawodnicy z Holandii, Niemiec, Czech, Ukrainy, Białorusi czy Litwy. W gronie tym znaleźli się też kolarze TC Chrobrego Scott Głogów, którzy zanotowali bardzo dobry występ i ponownie zajęli miejsca w górnej części klasyfikacji.

Wyścig podzielony został na 5 etapów. Pierwszy liczył 178 km i prowadził z Radomia do Łodzi. Najszybszy na tej trasie okazał się Paweł Franczak (Verca ActiveJet Pro C.T.), który wyprzedził Enzo Woutersa i Andriya Kulyka. Z grona zawodników TC Chrobrego Scott Głogów najlepiej zaprezentował się Mateusz Grabis, który dojechał do mety jako osiemnasty. Piotr Konwa pierwszy etap zakończył na miejscu numer czterdzieści dwa.

Drugi etap to blisko 100-kilometrowa trasa z Koluszek do Kutna. Tym razem najlepszy okazał się Jasper Hamelink, za którego plecami dojechali Paweł Franczak i Łukasz Bodnar. Najlepszy z głogowskiej ekipy był Mateusz Grabis, który był dwudziesty. Konwa został sklasyfikowany osiem pozycji niżej.

Zwycięzcą 84-kilometrowego etapu Pabianice-Sieradz został Remi Cavagna. Drugi był Robert Kessler, a podium zamknął Franczak. Na dwudziestym ósmym miejscu do mety dojechał Mateusz Grabis. Na czwartym etapie z bardzo dobrej strony pokazał się Piotr Konwa. Reprezentant TC Chrobrego Scott Głogów dotarł do mety na czternastym miejscu, natomiast jego klubowy kolega, Mateusz Grabis, był dwudziesty szósty.

Jeszcze lepiej Konwie poszło podczas ostatniego etapu. Na trasie Tarnobrzeg-Krosno zawodnik głogowskiej grupy zajął dziesiąte miejsce. Najlepszy na 195-kilometrowym odcinku okazał się Yauhen Sobal (Minsk Cycling Club), który wyprzedził Timura Maleeva oraz Frantiska Sisra.

W klasyfikacji OPEN Piotr Konwa zajął wysokie dziewiąte miejsce, będąc jednocześnie czwartym zawodnikiem uwzględniając tylko Polaków. W klasyfikacji młodzieżowców zawodnik TC Chrobrego Scott Głogów zajął bardzo wysokie drugie miejsce. Nieco lepszy okazał się jedynie Timur Maleev. Dobre wyniki głogowskich zawodników sprawiły, że cała grupa zajęła dwunastą lokatę w klasyfikacji drużynowej.

Przypomnijmy, że Piotr Konwa zaliczył niedawno świetny start w Mistrzostwach Polski, sięgając po srebrny medal. – „Piotrek ma już pewne miejsce w reprezentacji Polski na Tour de Pologne, na decyzję Polskiego Związku Kolarskiego czeka jeszcze Mateusz Grabis” – czytamy na facebookowym profilu TC Chrobrego Scott Głogów.

Głogowskim kolarzom gratulujemy świetnych startów i życzymy powodzenia w nadchodzących imprezach!

/fot. TC Chrobry Scott Głogów/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.