Rywalizacja kolarzy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
2015-06-21 XXV Memoriał i Jarmark Mieszczański @Rynek (fot.A.Karbowiak)-25

W środę oraz czwartek rozegrane zostaną finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. Jutro młodzi zawodnicy będą rywalizować na trasie Grębocice – Grodowiec – Grębocice, natomiast dzień później wyścig rozpocznie się i zakończy w Głogowie.

Jutrzejsze ściganie rozpocznie się o godz. 11:00. Zawodnicy biorący udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wystartują w Grębocicach, skąd udadzą się do Grodowca. Rywalizacja zakończy się w Grębocicach. Do godz. 13:30 ruch na trasie przejazdu zostanie zamknięty.

Dzień później kolarze rozpoczną ściganie w Głogowie. Na godz. 10:30 zaplanowano wyścig ze startu wspólnego juniorek młodszych. Zawodniczki będą miały do pokonania dystans 50 km.  Zakończenie przewidziano na godz. 12:15, natomiast już kwadrans później do walki staną panowie. Juniorzy młodsi będą zmagać się ze 102-kilometrową trasą. Meta także znajdzie się przy ul. Grodzkiej. Zakończenie zaplanowano na godz. 15:30. – „Wyścig zostanie rozegrany przy ruchu częściowo ograniczonym. Oznacza to, że zostanie przez policjantów zamknięty na czas przejazdu peletonu” – poinformowała Daria Solińska, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

W zawodach udział wezmą zawodniczki i zawodnicy, którzy zakwalifikowali się we wcześniej rozgrywanych eliminacjach krajowych. Wyścigi w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży są najważniejszym startem dla tej kategorii wiekowej w bieżącym roku w Polsce. Do Głogowa zawitają ekipy kolarskie reprezentujące kluby z całego kraju. Łącznie na starcie stawi się 120 zawodniczek i zawodników.

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży organizowana jest przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Tegoroczna impreza odbywa się w dniach 15 czerwca – 26 sierpnia i jest rozgrywana na terenie całego województwa. Poza Głogowem zawodnicy rywalizowali m.in. w Bolesławcu, Miliczu, Strzegomiu, Dzierżoniowie, Bielawie, Karpaczu czy Wrocławiu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kibicowania zawodnikom rywalizującym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Poniżej dokładny harmonogram czwartkowych wyścigów.

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2016

Wyścigi kolarskie w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich
Głogów 11.08.2016 r.

11 sierpnia 2016 r. – czwartek
godz. 9.00 – otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie szosowym

godz. 10.30- 12.15 – wyścig ze startu wspólnego juniorek młodszych , trasa Głogów- Głogów, dystans 50 km, start honorowy, Rynek – Stare Miasto (Ratusz) – meta ul. Grodzka

godz. 12.30-15.15 – wyścig ze startu wspólnego juniorzy młodsi , trasa Głogów- Głogów, dystans 102 km, start honorowy, Rynek – Stare Miasto (Ratusz) – meta ul. Grodzka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.