• Start
  • AKTUALNOŚCI
  • Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: Przygotowania piłkarek Chrobrego Głogów

Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: Przygotowania piłkarek Chrobrego Głogów

W drugi weekend września planowane jest rozpoczęcie trzecioligowych rozgrywek, w których rywalizować będą zawodniczki Chrobrego Głogów. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to drugi sezon w lidze. Podopieczne Artura Przybyła przygotowują się do sezonu. Niedawno poznały też ligowy terminarz. Zapraszamy na krótki przegląd tego, co dzieje się w żeńskiej drużynie z Głogowa.

Pomarańczowo-czarne ciężko pracują, by być jak najlepiej przygotowane do ligowego sezonu. Rozgrywki 2016/2017 będą dla nich drugimi na trzecioligowym szczeblu. Przed rokiem drużyna debiutowała i mimo faktu, że dla wielu zawodniczek to dopiero pierwsze kroki na piłkarskich boiskach, pokazała się z całkiem niezłej strony. Wyciągnięte lekcje z poprzednich rozgrywek z pewnością zaprocentują w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie 2016/2017. Głogowianki przygotowują się do ligi i mają za sobą pierwsze mecze sparingowe – w pierwszym rywalem był ŻAP Sukces Oleśnica, natomiast w drugim 1 KS Ślęza Wrocław.

Porażka z faworytkami z Oleśnicy
ŻAP Sukces Gmina Oleśnica był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Drużyna ta zapowiada w nadchodzącym sezonie walkę o awans do drugiej ligi, natomiast głogowianki przygotowują się do swojego drugiego sezonu w ligowych rozgrywkach. Sparingowe spotkanie zostało podzielone na trzy 30-minutowe tercje. W pierwszej z nich piłkarki Chrobrego Głogów mądrze się broniły, a od czasu do czasu wychodziły też z groźnymi kontrami. Pomarańczowo-czarne stworzyły sobie dwie dogodne sytuacje strzeleckie, jednak żadna z nich nie została zamieniona na bramkę i pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dwie kolejne tercje to już zdecydowana przewaga oleśniczanek. Podopieczne trenera Artura Przybyła zagrały zdecydowanie słabiej, co wykorzystały rywalki. W drużynie Chrobrego Głogów pojawiły się też zmienniczki, a pierwsze minuty w seniorskiej drużynie zaliczyły też dwie 12-letnie wychowanki: Dąbrowska i Szkaradek. Ostateczny rezultat sparingu w Oleśnicy to 4:0 dla gospodyń. Rywalki były zdecydowanym faworytem i udowodniły to na boisku. Drużyna została wzmocniona zawodniczkami z Ekstraklasy, a jej celem na nowy sezon jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. – „Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu i na pewno czeka nas sporo pracy, ale na wyróżnienie zasługuje Surlas, która tego dnia była bardzo pewnym punktem naszej drużyny i raczej nie ponosi winy za stracone bramki” – skomentował trener Artur Przybył.

Sukces Oleśnica – Chrobry 4:0 (0:0) (2:0) (2:0)

bramki dla Sukcesu: Kowalska 2, Gabor, Płonowska.

Skład Chrobrego: Surlas – Gniewosz, Więdłocha, Szperlik, Wróbel, Momot, Kamieniecka.M, Anioł, Adamska, Banaszak, Chrupcała.
Na zmiany wchodziły: Franas, Wierzbicka, Kamieniecka.A, Wozowczyk, Wodnicka, Dąbrowska, Szkaradek.

Skład Sukcesu: Gołda – Sus, Strójwąs, Krawczyńska, Zdunek, Gabor, Mularczyk, Zalwowska, Pańczyszyn, Kowalska, Paluch.
Na zmiany wchodziły: Dąbek, Mateusiak, Słotnicka, Barzycka, Płonowska.

Chrobry-Glogow-ZAP-Sukces-Gmina-Olesnica-Pilka-Nozna-Kobiet-Sparing

Lepsze od wrocławianek
Drugim rywalem w letnim okresie przygotowawczym był 1 KS Ślęza Wrocław. Zespół ten przygotowuje się do debiutu w ligowych rozgrywkach, natomiast w ostatnim czasie zgrywał się biorąc udział w różnego rodzaju turniejach towarzyskich. Pomarańczowo-czarne uchodziły za faworytki tego starcia i nie zawiodły, choć spotkanie nie należało do łatwych.

Trener Artur Przybył sprawdził w tym meczu aż dziewiętnaście zawodniczek. Głogowianki przez sporą część dominowały na boisku i miało to przełożenie na ilość bramkowych sytuacji. Jako pierwsze na listę strzelców wpisały się jednak wrocławianki, które po jedenastu minutach rywalizacji prowadziły 1:0. Kolejne minuty należały już jednak do Chrobrego. Zawodniczki z Głogowa zdobyły cztery bramki w ciągu siedemnastu minut i zbudowały solidną przewagę bramkową (4:1). Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla pomarańczowo-czarnych są kwestią czasu, zespół ze stolicy Dolnego Śląska zdołał zniwelować straty i do szatni przegrywał już tylko jednym trafieniem.

Po zmianie stron nadal przeważały głogowianki. W ekipie Ślęzy Wrocław zaczęło brakować sił, jednak pomarańczowo-czarne nie wykorzystały zadyszki rywalek. Wprawdzie głogowski zespół zdobył bramkę na 5:3 i zwyciężył całe spotkanie, to skuteczność pozostawiała tego dnia wiele do życzenia, bo końcowy rezultat mógł być znacznie wyższy. – „Poziom naszej gry jeszcze daleki od optymalnego, ale pozostał jeszcze niespełna miesiąc, aby poprawić naszą grę i wyeliminować błędy. Zawodniczki Ślęzy trzeba pochwalić za bardzo ambitną postawę i mimo krótkiej ławki za walkę do końca” – skomentował trener Artur Przybył.

1 KS Ślęza Wrocław – Chrobry Głogów S.A. 3:5 (3:4)

bramki dla Ślęzy: Podkowa (11’, 36’), Sokołowska (40’).
bramki Chrobry : Anioł (18’), Chrupcała (20’), Momot (22’), Gniewosz (28’ karny), Pietrzak (74’).

Skład wyjściowy Chrobrego: Surlas – Gniewosz, Więdłocha, Szperlik, Wróbel, Momot, M. Kamieniecka, Jacheć, Chrupcała, Franas. Na zmiany wchodziły: Kowynia – Wierzbicka, Pietrzak, Kamińska, Zelewska, Banaszak, Lasota, A. Kamieniecka.

Skład wyjściowy Ślęzy: Radoń – Frączkiewicz, Bargiel, Balsam, Poręba, Kieliba, Piotrowska, Kiliman, Dziadek, Sokołowska, Podkowa Na zmiany wchodziła: Wolak.

Sleza-Wroclaw-Chrobry-Glogow-Pilka-Nozna-Kobiety-2

W drugi weekend września powrót na ligowe boiska
W weekend 10-11 września pomarańczowo-czarne powrócą na trzecioligowe boiska i rozpoczną rywalizację o pierwsze punkty w nowym sezonie. Na początek głogowianki czeka wyjazdowe starcie z Victorią Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych, natomiast tydzień później do naszego miasta przyjedzie Piast Nowa Ruda. W zachodniej grupie dolnośląskiej trzeciej ligi wystartuje osiem zespołów.

Spotkania piłkarek Chrobrego Głogów w sezonie 2016/2017 (jesień):

(10-11.09) Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych – Chrobry Głogów
(17-18.09) Chrobry Głogów – Piast Nowa Ruda
(01-02-10) Bielawianka Bielawa – Chrobry Głogów
(08-09.10) Chrobry Głogów – Akademia Orlik Jelenia Góra
(22-23.10) Polonia-Stal Świdnica – Chrobry Głogów
(29-30.10) Chrobry Głogów – Ziemia Lubińska Czerniec
(05-06.11) Grom Udanin – Chrobry Głogów

/fot. Lejdis Team MCWR Chrobry Głogów/

Tagi:, , , ,

Dawid Sus

Redaktor działu sportowego. Wielki fan sportu w wydaniu lokalnym. Ceni dobry film i muzykę, zwłaszcza polską. Od kilku lat interesuje go dziennikarstwo, co w połączeniu z wiedzą sportową, stara się wykorzystywać w portalu TutajGLOGOW.pl.

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Paź
21
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Paź 21@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Paź 21@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Paź
22
pon
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Paź 22@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Paź 22@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 22@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Paź 22@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Paź 22@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
Paź
23
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 23@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Paź 23@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Paź 23@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Paź 23@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 23@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!