Weekendowy rozkład jazdy
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Grudzień zbliża się wielkimi krokami. Na dworze ciemno robi się coraz szybciej a przez to dni wydają się coraz krótsze. Wielu ludzi ten czas spędza pod ciepłym kocem leżąc na kanapie przed telewizorem. Inni szykują się do imprez czy bali andrzejkowych.  Są też i tacy, którzy w bardziej aktywny i obfitujący w kulturę sposób chcą spędzić najbliższy weekend. Oto propozycje wydarzeń, które będą miały miejsce w najbliższych dniach w Głogowie.

Zaczynając od najmłodszych mieszkańców naszego miasta należy zauważyć, że będzie w czym wybierać:

 • Już w sobotę 26.11.2016 roku o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie będą miały miejsce dziecięce prezentacje twórcze „MAŁY ART”. Bohaterami sobotniego poranka będą dzieci z Przedszkola Publicznego nr 17, które jednocześnie obchodzi jubileusz 35-lecia. Wstęp wolny.

maly_art_listopad_2016_

Jeśli jednak milusińscy nie będą mieć ochoty na występy swoich rówieśników, alternatywą może być wyjście do kina:

 • „Poranki familijne” (cykl sobotnich spotkań, podczas których dzieci uczą się języków obcych, bawią się z animatorami i oglądają polskie bajki z morałem; to rozrywka w pełnym wymiarze, nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całej rodziny) –Cinema 3D;
 • „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” – film familijny/przygodowy/fantasy (Jest rok 1926. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może powoduje nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów) – Jubilat i Cinema 3D;
 • „Wilk w owczej skórze” – film animowany (Młody wilk Szary, syn charyzmatycznego wodza stada, wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesuje go dobra zabawa, tańce i wycie do księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Pewnego dnia za sprawą niefortunnego zaklęcia jego beztroskie życie wywróci się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudzi się w owczej skórze! Jeżeli chce wrócić do dawnego życia, musi nauczyć się żyć w stadzie sympatycznych, ale strasznie rozbrykanych owieczek. Jednak kiedy nadejdzie niebezpieczeństwo, pokaże prawdziwą naturę i stanie w obronie wełnianych przyjaciół) – Cinema 3D;
 • „Vaiana – skarb oceanu” – film animowany (Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat i nikt nie wie, dlaczego. “Vaiana” to opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami) – Cinema 3D;
 • „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” – komedia/kryminał/film familijny (W małym, cichym, szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga młodych właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse [Antoni Scardina] i Maja [Amelia Natkaniec] pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary, okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak peperoni Bresaola [Agnieszka Dygant] i zabójczo słodka Clara [Małgorzata Kożuchowska]. Ślub Dina i Sary wisi na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra) – Cinema 3D;
 • „Trolle” – film animowany/przygodowy/familijny (Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie kolorowym lesie. Niewiele wiedzą o otaczającym ich świecie i cieszą się każdą chwilą. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy, której beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła. Wyjątkiem jest Mruk, odludek, który uważa, że wszystkim Trollom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jego przepowiednie sprawdzają się, gdy drogę do wioski odnajdują Bergeni, odwieczni wrogowie Trolli, którzy porywają najlepszych przyjaciół Poppy. Z trudem namawia ona Mruka, by jej pomógł i oboje wyruszają do miasta Bergenów, by uratować porwanych przyjaciół) – Cinema 3D;
 • „Za niebieskimi drzwiami” – film familijny/przygodowy (W tym filmie jest wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele: magiczne kolorowe ptaki. Opowiada on o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz. Magiczne drzwi prowadzą do świata we śnie. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać) – Cinema 3D.

Młodzież w Głogowie również może ciekawie spędzić czas:

 • W niedzielę 27.11.2016 roku o godzinie 12.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w Głogowie odbędzie się Giełda płyt, filmów, książek i gier, czyli kolejna Giełda Kultury. Jeśli mają państwo stare płyty winylowe i CD, obejrzane filmy, do których już się nie wraca, przeczytane książki czy gry, które się znudziły, to można je przynieść, aby wymienić, podyskutować o nich oraz poznać ludzi, których interesuje kultura i sztuka. W budynku będą do dyspozycji stoliki do prezentacji swoich zbiorów (wstęp wolny).

gieda_-kultury_listopad_2016

Jeśli jednak młodzi ludzie wolą czas spędzić w kinie, Cinema 3D proponuje 2 Maratony Filmowe z dreszczykiem, które odbędą się w piątek o godzinie 22.00:

 • Andrzejkowy maraton nonsensu:
 1. HELLBENDERS (Istnieją demony tak straszne, że żaden człowiek nie jest w stanie sprowadzić ich do piekła. Jedyne wyjście dla egzorcysty to sprowokowanie demona, a następnie popełnienie samobójstwa i pociągnięcie go ze sobą do piekieł. Tak zostało utworzone zgromadzenie Hellbenders. Grupa elitarnych, przeszkolonych egzorcystów, którzy żyją w stanie ciągłego grzechu, by być gotowym pójść do piekła w każdej chwili);
 2. NIGHT OF THE LIVING DEB (Deb budzi się w mieszkaniu Ryana i oboje nie pamiętają tego, co zaszło minionej nocy. Ryan, który jest zaręczony, chce, aby Deb jak najszybciej wyszła od niego. Sytuacja komplikuje się, gdy po opuszczeniu mieszkania odkrywają, że miasto zaatakowały zombie);
 3. WICTHING&BITCHING (Gang, przypominający komediantów, napada na lombard, kradnąc ogromne ilości złota. Po napadzie, ratując się ucieczką, szukają schronienie w małej mieścinie, gdzie w przeszłości odbywały się okultystyczne ceremonie i sabaty. Okazuje się, że jest to siedziba krwiożerczych czarownic, które chcą zapanować nad światem);
 • Andrzejkowy maraton grozy:
 1. DWELLING (Ellie wraca do domu rodzinnego, w którym przed laty w pożarze zginęła jej matka, a siostra postradała zmysły, trafiając do szpitala psychiatrycznego. Dom staje się rodzajem łącznika pomiędzy światami. Dziwne sny i mgliste wspomnienia składają się na deliryczny, mroczny obraz teraźniejszości będącej we władaniu przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć);
 2. LET HER OUT (Po wypadku Helen zaczynają męczyć mroczne i przerażające halucynacje. Z początku sporadyczne z czasem stają się coraz bardziej inwazyjne. Helen odkrywa, że mogą być wynikiem guza, który staje się rodzajem władczej subosobowości. Z dnia na dzień ma on coraz większy wpływ na Helen, jednocześnie stanowiąc dla niej śmiertelne zagrożenie);
 3. The Possesion Experiment – Brandon, student teologii, pisząc pracę magisterską o opętaniu, odnajduje dom, w którym nie powiodły się egzorcyzmy. Dla studenta to okazja, aby poddać się opętaniu. Ten film to niemal żywa relacja z prawdziwego opętania – intensywna, mocna, przekraczająca wszelkie granice).

Głogów jednak nie zapomina o osobach dorosłych. Dla nich również przygotowano szereg imprez przez cały najbliższy weekend:

 • Do naszego miasta zawitają popularni aktorzy, którzy już w piątek 25.11.2016 roku (na dwóch przedstawieniach: o godzinie 17.00 oraz o 19.30) w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpią przed publicznością przedstawiając komedię terapeutyczną „Mężczyzna idealny”. W Głogowie wystąpią: Katarzyna Cichopek, Jacek Kawalec, Artur Dziurman oraz Maciej Damięcki. Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika zupełnie wyjątkowa – pracujący w niej profesor psychiatrii i pani doktor psychiatrii i biogenetyki owładnięci są ideą „wyprodukowania” mężczyzny idealnego. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej
  „wyhodować” pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego – niestety z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości. Wybrany na dawcę zostaje telewizyjny showman, który nie zdaje sobie sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd ludzkość nie znała);

spektakl_mezczyzna_idealny_plakat_

 • Po kilkumiesięcznej przerwie Klub Batalionowy ponownie zaprasza na spotkania z cyklu „Głogów, jakiego nie znamy”. Najbliższe zaplanowano na 26 listopada (sobota) o godz. 11.00. Autorem tego cyklu popularyzującego historię naszego miasta jest miłośnik lokalnych dziejów i ich znawca Ireneusz Dominiak. Tym razem pan Ireneusz przedstawi najnowszą wersję prezentacji „Głogowskie metamorfozy”. Pokaże zmiany, jakie przez ponad sto ostatnich lat zachodziły w wielu miejscach Głogowa. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych historią miasta. Wstęp wolny.
 • Również w sobotę, jednak tym razem wieczorem, bo o godzinie 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się koncert zespołu Trzy Dni Później promujący nową płytę pt. „Gryphia”. Album powstał we współpracy z Głogowskim Stowarzyszeniem Literackim oraz z Gminą Miejską głogów. W skład zespołu wchodzą: Joanna Piwowar-Antosiewicz, Marta Groffik-Perchel i Marta Piwowar, Sławomir Bardadyn, Krzysztof Kurek, Adam Antosiewicz, Mariusz Oziu Orzechowski i Piotr Wierzbicki. Jednak na scenie wystąpią razem z nimi również utalentowani mieszkańcy Głogowa: Joanna Biały, Aneta Dziubek, Michał Franczak, Emilia Guzikowska, Piotr Guzikowski, Anna Janczuk, Piotr Kopij, Dagmara Lechowicz, Magdalena Lehman-Konieczna, Bogdan Matysiak, Adrian Olszewski, Joanna Pytel, Dominika Rydz, Beata Strzeszyńska i Ewelina Kopczyńska. Obecnie TDP kontynuuje ideę wiązania swojej twórczości z artystami związanymi z Głogowem. Rezultatem jest album nawiązujący do życia i twórczości Andreasa Gryphiusa. Tytuł albumu „GRYPHIA” nawiązuje do planetoidy odkrytej 25.10.1902 roku, którą nazwano na cześć tego głogowskiego artysty.
 • WYSTAWA PRAC GŁOGOWSKICH SENIORÓW, którą można podziwiać od 4 do 29 listopada 2016 roku w MOK jest obecna w Galerii Edukacji Twórczej. Już tylko kilka dni seniorzy prezentują swoje rękodzieło.

Alternatywą do powyższych przedsięwzięć może być jednak kino, które także przygotowało atrakcyjne seanse na ten weekend:

 • „Pitbul. Niebezpieczne kobiety” – film akcji/kryminał (W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza [Joanna Kulig] i Jadźka [Anna Dereszowska]. Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa [Andrzej Grabowski] i Majamiego [Piotr Stramowski]. Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia [Magdalena Cielecka] oraz brutalnym, przestępczym światem mafii paliwowej, której macki sięgają dalej, niż można sobie wyobrazić. Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem [Artur Żmijewski] – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier [Sebastian Fabijański], socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina [Alicja Bachleda-Curuś] właśnie wychodzi z więzienia) – Jubilat i Cinema 3D;
 • „Zwierzęta nocy” – dramat/thriller (Przed piętnastoma laty Susan Morrow [Amy Adams] opuściła męża, Edwarda [Jake Gyllenhaal], ambitnego pisarza w wiecznym kryzysie twórczym. Dziś Susan jest właścicielką galerii i szczęśliwą małżonką innego mężczyzny. Któregoś dnia otrzymuje od Edwarda rękopis jego pierwszej książki – brutalnego thrillera, który Susan interpretuje jako symboliczną zemstę za rozstanie. Poznajemy koleje losu Tony’ego Hastingsa, profesora matematyki i jego rodziny. Hipnotyczna, ale i przerażająca treść książki sprawia, że Susan z trudem rozpoznaje rzeczywistość, w której się znajduje. Oba plany – realne życie i fabuła książki – mieszają się, zamazują, przeplatają. Mroczna historia z kart powieści zmusza Susan do zmierzenia się z ciemnością, jaka kryje się w jej sercu i przeszłości) – Cinema 3D;
 • „Sprzymierzeni”thriller (Jest 1942 rok – Afryka Północna. Max Vatan [Pitt], oficer wywiadu, spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego Ruchu Oporu Marianne Beausejour [Cotillard], zaangażowaną w śmiertelnie niebezpieczną misję na tyłach wroga. Ich ponowne spotkanie w Londynie i losy ich związku naznaczone są wspomnieniami wojny) – Cinema 3D;
 • „Osaczona” – thriller (Życie dziecięcej psycholog, Mary Portman [Naomi Watts] legło w gruzach, gdy w wypadku samochodowym zginął jej mąż, a syn został sparaliżowany. Z wymagającym stałej opieki Stevenem [Charlie Heaton], mieszka w pustym domu w Nowej Anglii, gdzie realizuje się także zawodowo. Kiedy w jej gabinecie pojawia się kolejny mały pacjent, Tom, kobieta zaczyna traktować go z czułością i w bliskości dziecka odnajduje upragniony spokój. Niestety w trakcie burzy śnieżnej, która nawiedza okolicę, chłopiec znika bez śladu. Poszukiwania nie przynoszą skutku, a wszyscy dookoła są przekonani, że Tom nie żyje. Tylko nie Mary, która od tragicznej nocy zaczyna doświadczać niepokojących wizji. Szybko okazuje się, że atak przyrody był tylko preludium do koszmaru, który czeka kobietę w opuszczonym domu) – Cinema 3D.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.