Dzień Otwartych Drzwi w PWSZ

PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprasza zainteresowanych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 11 kwietnia 2017, w godzinach od 9 do 14. W programie również zajęcia i wykłady.

W Dniu Otwartych Drzwi będzie można szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy na rok akademicki 2017/2018. W programie poza prezentacją kierunków studiów przewidziane są wykłady popularno-naukowe, pokazy oraz zwiedzanie kampusu.

W ofercie edukacyjnej PWSZ posiada kilka kierunków studiów I stopnia – licencjackich, inżynierskich, studiów II stopnia – magisterskich, a także kursy i szkolenia.

Program Dnia Otwartych Drzwi

11 kwietnia 2017 r.

 • 9:00 – otwarcie punktu informacyjnego – hol budynku A,
 • 9:00 – 14:00 – punkty informacyjne – Czytelnia Naukowa nr III (budynek A):
  • Sekcja ds. pomocy materialnej – informacje o stypendiach, akademiku itp.
  • Biuro Karier – konsultacje i porady doradców zawodowych „Poznaj swoje preferencje zawodowe”- Ewa Karlińska – doradca zawodowy, trener rozwoju osobistego, coach; Anna Nowakowska-Goldman – doradca zawodowy, pedagog.
  • Biuro Współpracy z Zagranicą – informacja o wyjazdach  w ramach programu Erasmus+ i praktykach zagranicznych.
  • Biblioteka PWSZ im. Witelona w Legnicy – prezentacja zbiorów i zasad korzystania z nich
 • 10:00 – 12:00Świat mikroprocesorów – mgr inż. Jan Duda – sala D16, budynek D.
 • 10:00 – 14:00 – Dietetyk – zawód przyszłościdr inż. Iwona Twarogowska-Wielesik, mgr Katarzyna Traczuk-Bernat – sala A36, budynek A.

Wykład ma na celu uświadomienie, że dietetyk jest wykwalifikowanym specjalistą ochrony zdrowia, który posiada szeroką wiedzę w zakresie żywienia człowieka zdrowego i chorego. Poprzez dobór odpowiedniej diety prowadzi profilaktykę chorób dietozależnych oraz jest odpowiedzialny za leczenie żywieniowe w różnych stanach chorobowych. Zajmuje się również upowszechnianiem wiedzy w zakresie prawidłowego żywienia. W ramach prezentacji przewidziano poczęstunek przygotowany przez studentów.

 • 10:00 – 14:00 – Technika dla Ciebie !dr inż. Tomasz Stechnij – laboratorium OZE, sala D5, budynek D.

Podczas prezentacji zostanie przedstawione laboratorium energetyki odnawialnej a także prezentacja wiadomości z zakresu inżynierii motoryzacji.

 • 10:00 – 14:00 – Ratuj z sercem – Koło Naukowe Młodych Medyków, dr n. med. Małgorzata Bujnowska, mgr Aleksandra Wysowska – pracownia czynności ratowniczych, sala 320 budynek A.

Zgodnie z Wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC), czynnością najważniejszą i równocześnie dającą największe szanse poszkodowanemu na przeżycie z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia (NZK) jest wczesna defibrylacja. Publiczny Dostęp do Defibrylacji to ważny krok zwiększający poziom bezpieczeństwa osób z ryzykiem wystąpienia NZK. Pokaz ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy społeczeństwa z zakresu Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych oraz umożliwi praktyczne przećwiczenie obsługi defibrylatora AED.

 • 9:00 – 14:00 – Informatyczne inspiracje w robotyce studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy – Koło Naukowe Informatyki Współczesnej, dr Aleksander Klosow – laboratorium elektroniczne, sala D7, budynek D.

W ramach prezentacji zostanie omówiony temat konstrukcji prostych robotów oraz inteligentnych systemów automatyki domowej w oparciu o platformę Arduino. Przedstawione zostaną zagadnienia programowania w języku C oraz sterowania takimi urządzeniami. Zostaną również zademonstrowane urządzenia elektroniczne zaprojektowane i zaprogramowane przez studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy, uczestników koła informatyki KNIW przy Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych.

 • 10:00 – 14:00 – Przekład w biznesie – Koło Naukowe Języka Biznesu działające przy Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych, mgr Joanna Czarnecka – laboratorium językowe, sala D8, budynek D.

Pokaz tłumaczenia symultanicznego wykładu o tematyce biznesowo-ekonomicznej z udziałem uczniów. Uczestniczący w prezentacji wysłuchają prelegenta, który wygłosi wykład w języku polskim z tłumaczeniem równoległym na język angielski bezpośrednio z kabiny. Uczniowie będą korzystali z odbiorników (słuchawek) i monitora. Pod koniec prezentacji zaprosimy osobę chętną z grupy do przećwiczenia krótkiego prostego tłumaczenia z języka polskiego na język angielski.

 • 10:00 – 14:00 – Zajęcia strzeleckie z broni pneumatycznej – mgr Dariusz Stefaniak, sala C222, budynek C.

W trakcie Dnia Otwartych Drzwi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, organizator proponuje również:

 1. Pracownia edukacji wczesnoszkolnej – sala C122, budynek C.
 1. Studio nagrań – przykład miejsca gdzie studenci mogą realizować swoje zainteresowania, informacja  o studenckim  radiu WitelON – sala 318, budynek C.
 2. Pracownie medyczne: pracownie umiejętności pielęgniarskich, pracownia opieki długoterminowej, pracownie czynności ratowniczych – sale A316 – A326, budynek A.
 3. Sala kinezyterapii, sala fizjoterapii i masażu – sala A05, A6, budynek A.
 4. Laboratorium biochemii i mikrobiologii – budynek D.

Większe zorganizowane grupy pod opieką nauczyciela, które będą chciały zwiedzić uczelnię oraz wziąć udział w zajęciach są proszone o kontakt telefoniczny – 76 723 23 44, 76 723 23 43 lub e-mailowy: kulonp@pwsz.legnica.edu.pl.

Biuro Karier PWSZ

Z okazji Dnia Otwartych Drzwi, organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy, Biuro Karier zaprasza uczniów do udziału w  warsztatach, prowadzonych przez doradców zawodowych Biura Karier.

Program zajęć BK: 

 • 10 kwietnia 2017 – „Jak radzić sobie ze stresem?” – 09.00- 12.00, sala 103a, budynek C, ilość uczestników:14 uczniów – prowadząca: Anna Nowakowska-Goldman- doradca zawodowy, pedagog.
 • 12 kwietnia 2017 – „Praca w zespole”- dowiedz się jakie role pełnisz w zespole – godz. 09.00 -12.00, sala 103a, budynek C – ilość uczestników: 14 uczniów – prowadząca: Ewa Karlińska- doradca zawodowy, trener rozwoju osobistego, coach.

 

Zgłoszenia na warsztaty Biura Karier są przyjmowane do 5 kwietnia 2017 roku. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt:

Ewa Karlińska

e-mail: karlinskae@pwsz.legnica.edu.pl, tel. 76 723 23 22

Anna Nowakowska-Goldman

e-mail: nowakowskagoldmana@pwsz.legnica.edu.pl, tel. 76 723 23 29

Źródło: PWSZ Legnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.