Lekkoatleci Piasta Głogów wrócili ze Szprotawy z miejscami na podium

Miejsca na podium i rekordy życiowe – z takim dorobkiem wrócili z zawodów w Szprotawie lekkoatleci Piasta Głogów. Klub reprezentowany był przez liczną delegację, która pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Rezultaty osiągnięte przez głogowian dały powody do radości trenerowi Przemysławowi Bielawie i są dobrą prognozą przed kolejnymi zawodami.

W Szprotawie rywalizowali młodzicy, a także juniorzy i juniorzy młodsi. Z rekordem życiowym do domu powrócił Bartłomiej Szymczak, który dystans 800 metrów pokonał w czasie 1,57:44. Trener Przemysław Bielawa chwalił swojego zawodnika i zaznaczył, że był to jego pierwszy start w sezonie, a już jest bardzo blisko do minimum na Mistrzostwa Polski. Reprezentant Piasta Głogów rywalizację ukończył na drugim stopniu podium, przegrywając tylko ze starszym zawodnikiem z Osowej Sieni.

Swoje wyniki poprawiali też inni biegacze. Krzysztof Paliga wystartował na 800 metrów i poprawił się o prawie dziesięć sekund. „Życiówkę” i drugie miejsce na dystansie 100 m wywalczył natomiast Adrian Rosiński, który dobiegł do mety w czasie 11,37 s. Czwarte miejsce na 100 metrów padło łupem Jakuba Wojtuna, a rekordy życiowe na 100 i 400 metrów poprawiał Bartek Ciszak.

Z dobrej strony w Szprotawie pokazały się również biegaczki. Na 600 metrów młodziczek rekord życiowy i drugie miejsce padły łupem Kamili Marciniak (1,43:06). Zwyciężyła zawodniczka z Nowej Soli, która przekroczyła metę szybciej o dwie setne sekundy. Szóste miejsce na tym samym dystansie wywalczyła zaś Amelia Pielech z wynikiem 1,51:34. Tuż za podium na 800 metrów uplasowała się natomiast debiutująca w barwach głogowskiego klubu Natalia Kotlarz. Jej czas końcowy to 2,43:64.

Bardzo dobre rezultaty Piast Głogów osiągał też w skoku wzwyż. W finale młodzików najlepszy okazał się Marek Bidała, który skończył z wynikiem 160 cm. Co więcej, pozostałe miejsca na podium także zajęli głogowianie! Drugi był Kacper Szydłowski z wynikiem 150 cm, a trzeci Szymon Cieślak (145 cm). Czwarty był dodatkowo Amadou Diallo, który przekroczył 140 cm. W kategorii OPEN trzecia lokata przypadła Bartoszowi Zahorskiemu z rezultatem 165 cm.

Wszystkie wyniki głogowian w Szprotawie dają powody do radości trenerowi Przemysławowi Bielawie. Reprezentacja Piasta Głogów zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, a to jest bardzo dobrą prognozą przed kolejnymi startami. Całemu Piastowi Głogów gratulujemy świetnych rezultatów, a także trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!