Miejskie Centrum Wspierania Rodziny zaprasza dzieci na wakacje

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w lipcu i sierpniu organizuje turnusy wakacyjne. W planach są m.in.: wyjścia na basen, spacery po parkach, wypady na Górków, zajęcia filmowe, taneczne, plastyczne i wiele, wiele więcej.

Sprawy organizacyjne

Oferta jest skierowana do wszystkich dzieci z Głogowa w wieku 7–12 lat. Organizatorzy nie biorą pod uwagę ani zarobków rodziców, ani sytuacji rodzinnej. Wakacje w MCWR są całkowicie bezpłatne, z wyjątkiem obiadów. Aby zapisać dziecko należy zgłosić się osobiście do ośrodka (ul. Folwarczna 7, osiedle Żarków) z numerem PESEL. Nie trzeba przychodzić z dzieckiem. Na miejscu wypełnia się kartę kwalifikacyjną. Podaje się też informację kto będzie odbierał dziecko (nie musi to być rodzic, może być np. dziadek, etc.). Zajęcia będą się odbywały w godz. 7:00–15:00.

Będzie się działo

Wakacje w MCWR podzielone zostaną na dwa turnusy:

  • 3–14 lipca 2017
  • 31 lipca–11 sierpnia 2017

Zaplanowano mnóstwo atrakcji. Między innymi rozmaite warsztaty: taneczne, kulinarne, plastyczne, czy rekreacyjne; zajęcia filmowe, sportowe, wokalne; różnego rodzaju wycieczki (np. na basen, czy na Górków) i różnorodne gry. Dzieci z pewnością nie będą się nudzić: — Będzie dużo zajęć w grupach, na pewno będą zajęcia w terenie, wyjścia na basen. Planujemy też skorzystać z tych nowych parków – „Grodu” i linowego – które mają być niedługo otwarte. Myślimy również o jakichś zawodach sportowych na Górkowie. Ogólnie chodzi nam o to, aby dzieci jak najwięcej czasu spędzały na wolnym powietrzu — mówi Izabela Antał-Kmiecik, koordynator świetlic środowiskowych Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

Zajęcia nie będą jednolite. Organizatory w znacznym stopniu chcą się dostosować do potrzeb dzieci. Wiadomo, nie każda dziewczynka lubi biegać, czy pływać, a nie każdy chłopiec tańczyć. Dlatego maluchy zostaną podzielone na mniejsze grupy: — Na pewno nie będzie tak, że wszystkie dzieci zbiorą się w jednym miejscu i do końca będą robić to samo. Chcemy je podzielić na kilka grup. Jedna będzie mogła iść na basen, druga przykładowo na Górków. Trzecia, dajmy na to, zostanie w MCWR na zajęciach filmowych czy tanecznych. Oczywiście wszystko pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Zresztą do pierwszego turnusu został jeszcze miesiąc, więc ciągle pracujemy nad ostatecznym planem wakacji — informuje Izabela Antał-Kmiecik.

Ciepły posiłek to podstawa

Po dniu wypełnionym zabawą, tańcem i bieganiem dzieci z pewnością zrobią się głodne. MCWR zadbał również o to. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jaka firma wygra konkurs na dostarczenie obiadów, ale na pewno będą one wydawane. Dzieci będą spożywać posiłki w dwóch grupach – na parterze i na piętrze ośrodka. Jak się dowiedzieliśmy, na ogół są to bardziej treściwe posiłki, np.: pierogi, naleśniki czy ryba. Do tego kompot lub jakiś owoc. Tak więc kiedy rodzice przyjdą odebrać swoje pociechy, te będą już najedzone.

Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny (tel: 076 853 38 42).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…