• Start
  • AKTUALNOŚCI
  • Walka z wykorzystywaniem seksualnym dzieci pod płaszczykiem poprawności politycznej?
2015-06-14 W polkowickim Urzędzie Gminy podpowiedzą jak otrzymać dotację z UE

Walka z wykorzystywaniem seksualnym dzieci pod płaszczykiem poprawności politycznej?

19 czerwca kraje Unii Europejskiej, a także Norwegia, Szwajcaria i Europol przystąpiły do akcji zwalczania nadużyć i wymuszeń seksualnych on-line wobec dzieci i młodzieży. W internecie pojawił się nawet film promujący akcję. Kłopot w tym, że wydaje się on zupełnie absurdalny. Zwłaszcza w kontekście cichego przyzwolenia na pedofilię w niektórych krajach UE.

Film alarmujący o pewnym „problemie”

„Powiedz nie” to kolejna już odsłona programu Polityki Bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Celem akcji jest zwalczanie zorganizowanej przestępczości w latach 2014–2017. W tym zwalczania przestępczości seksualnej on-line wobec dzieci i młodzieży. Jako że Polska jest krajem unijnym, to i w naszym kraju akcja „Powiedz nie” weszła w życie (19 czerwca tego roku). W sieci pojawił się nawet film alarmujący o problemie szantażu seksualnego wobec małoletnich. Założenie wydaje się słuszne. Podobnie jak wskazówki i zalecenia podane na końcu filmu.

Ale jak to się ma do rzeczywistości?

W filmie pokazana jest dziewczyna (na oko 15-letnia), która w czasie rozmowy on-line wysyła nieznajomemu swoje zdjęcia. Najpierw jak leży w łóżku, a później pozując w staniku. Od razu zaczyna się horror. Dziewczyna jest zaszantażowana pod groźbą „Bo pokażę te zdjęcia wszystkim Twoim znajomym, chyba że wyślesz mi 100 euro”.

To samo dotyczy innego bohatera spotu. Młody chłopak (około 18-letni) namówiony przez „atrakcyjną dziewczynę”, która wcześniej wysłała mu „swoje” zdjęcia, zdejmuje bluzę przed kamerą internetową i pozuje z gołą klatką piersiową. I tutaj również natychmiast pojawia się szantaż: „Wszystko nagrałem, prześlę ten filmik wszystkim twoim znajomym. Chyba, że wyślesz mi 100 euro”, pisze mu szantażysta udający ponętną dziewczynę.

Po co to wszystko?

Jak rozumieć tak irracjonalne kampanie prospołeczne? Czy portale społecznościowe – od Facebooka począwszy, a na Naszej Klasie, czy Instagramie skończywszy – nie obfitują w zdjęcia młodych ludzi pozujących w stanikach, czy bez koszulek? Czy młodzi ludzie nie wrzucają na Facebook tzw. selfie robionych przy lustrach w łazience, będąc w skąpych strojach, stanikach, lub nawet z piersiami ledwie zasłoniętymi dłonią? Te zdjęcia są ogólnodostępne. A więc każdy może takie zdjęcie wykorzystać. Również do szantażu. Dokładnie takiego samego, jak te opisane w filmie promującym kampanię „Powiedz nie”.

Dziś mamy pierwszy dzień lata, za kilka dni mają nadejść upały. Można się spodziewać, że plaża w Sławie wypełni się po brzegi. Pojawią się matki z dziećmi i nastolatkowie. Załóżmy, że matka ma 35 lat, jej córka – 15. Obie robią sobie zdjęcia i dobrze się bawią. Po powrocie do domu mama wrzuca na Facebooka plażowe zdjęcie córki w staniku i skąpych majtkach z podpisem „Córeczka z mamusią w Sławie”.

Przecież takie zdjęcie każdy może zapisać na dysku, dowolnie zmienić, dodać różne obiekty, włącznie z erotycznymi, a później szantażować. Zarówno córkę, jak i mamę.

Unia Europejska „walczy” z przemocą seksualną wobec dzieci

Kampanie społeczne uderzające w dziecięcych szantażystów seksualnych nijak się mają do seksualnych realiów prawnych i politycznych w wielu krajach Unii Europejskiej. Na Węgrzech dzieci mogą grać w filmach pornograficznych już w wieku 14 lat. W Dani seks jest dozwolony od 12 roku życia. Obecny poseł do Europarlamentu Europejskiego Daniel Cohn-Bendit stwierdził kiedyś, że seks z pięciolatkiem jest „fantastyczną, maniakalną, absolutnie erotyczną grą”. O pedofilię był oskarżony były wicepremier Belgii Elio di Rupo, który uniknął kary tylko dlatego, że nastolatek, z którym współżył skończył akurat 16 lat (w belgijskim prawie pedofilia dotyczy współżycia z dziećmi przed 16 rokiem życia). W tamtym roku w Norwegii zatrzymano kilkudziesięciu pedofilów. Zarówno wpływowych polityków, jak i biznesmenów, którzy gwałcili nawet niemowlęta.

Islam w Europie to wciąż religia oparta na prawie szariatu

Warto również zwrócić uwagę na palący problem islamu w Europie. Kraje unijne, w tym Polska bardzo mocno skupiają się na atakach terrorystycznych i brutalnych napaściach w wykonaniu muzułmanów. Pomijany jest jednak wątek przemocy seksualnej. I to przemocy w najbardziej skrajnej, dewiacyjnej postaci (przynajmniej w postrzeganiu osób wychowanych na Zachodzie). Otóż islam to religia, która wprost twierdzi, że ślub i seks z kilkuletnią dziewczynką to zupełnie normalna rzecz. Podobnie jak poligamia (na Zachodzie nieuznawana).

Ideał człowieka, wzór postępowania dla każdego muzułmanina, czyli prorok Mahomet poślubił zaledwie 6-letnią Aiszę, a skonsumował ów związek kiedy dziewczynka miała 9 lat.

Pedofilia jest zgodna z muzułmańskim prawem szariatu – jedynym prawem uznawanym przez islam. I co się okazuje? Jedno z państw UE – Szwecja – uznała prawo szariatu. Otóż 12-letnia Aisza (znamienny zbieg okoliczności) będąc jeszcze poza granicami Szwecji wyszła za mąż za pełnoletniego mężczyznę. W dodatku był on jej kuzynem. Po jakimś czasie Aisza zaszła w ciążę. Szwedzka pomoc społeczna wydała opinię, że to karygodne i niezgodne z prawem. Jednak sąd wziął w tej sprawie pod uwagę „względy religijne i kulturowe” i stwierdził, że nie ma w tym nic złego. Innymi słowy, szwedzki sąd na własnym terenie uznał prawo szariatu, pomimo że prawo to zezwala na małżeństwa z dziećmi.

Na zakończenie, informacja, o której nie było w mediach zbyt głośno. Otóż w marcu tego roku na forum Rady Europy dyskutowano o raporcie „kompatybilności prawa szariatu ze standardami europejskimi”. W praktyce oznacza to zrównanie prawa szariatu z prawem europejskim na terenie UE.

Tagi:, , , , ,

Ł. Famulski

Absolwent PWSZ w Głogowie. Z wykształcenia kulturoznawca. Interesuje się literaturą fantasy i muzyką ambient. Wędrówki przez południowe Włochy, po północną Anglię nauczyły go, że wszędzie dobrze, ale w Głogowie najlepiej. Z wykształcenia kulturoznawca, interesuje się literaturą. Dużo czyta, pisze, a w wolnych chwilach komponuje muzykę.

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Paź
21
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Paź 21@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Paź 21@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Paź
22
pon
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Paź 22@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Paź 22@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 22@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Paź 22@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Paź 22@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
Paź
23
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 23@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Paź 23@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Paź 23@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Paź 23@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 23@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!