Gra o tron w KGHM
KGHM logo

Jedna z większych spółek skarbu państwa wciąż przyciąga uwagę. Pojawiły się głosy, że niektórzy chcieliby usunąć ze stanowiska prezesa KGHMu Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego. Mówi się również, że słynna afera „TU POLEWAJ” w Hucie Miedzi Głogów była perfidną prowokacją.

TU POLEWAJ

O tzw. „aferze TU POLEWAJ” zrobiło się głośno kilkanaście dni temu. Dziennikarz śledczy związany z “Gazetą Polską Codziennie” Piotr Nisztor ujawnił zdjęcia z combra babskiego z okazji Dnia Hutnika urządzonego w maju br. w Hucie Miedzi Głogów. Na zabawie miały się pojawić prześmiewcze treści dotyczące katastrofy smoleńskiej, makieta samolotu z rozbitym dziobem, a na skrzydłach napis „TU POLEWAJ”. Pisaliśmy o tym w tym miejscu.

Nad KGHMem zebrały się czarne chmury. Prezes miedziowej spółki bardzo szybko zdymisjonował dyrektora Huty Miedzi Głogów Andrzeja Szydło, którego miejsce zajął Zbigniew Gostyński.

Prowokacja i rozgrywka polityczna?

Afera zaczęła się rozmywać, ale przy okazji pojawiły się głosy, że wszystko to mogła być „ustawka”. Najzwyklejsza, choć zgrabnie zaplanowana prowokacja. I faktycznie, pewne argumenty mogłyby na to wskazywać. Przykładowo, Jarosław Domagalski-Łabędzki przed objęciem funkcji prezesa KGHMu był bliskim współpracownikiem Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego (PiS). Kiedy nadzór na spółką przejął Mateusz Morawiecki, wówczas Radosłw Domagalski-Łabędzki stał się szefem KGHMu. I wszystko było jasne. Ludzie PO potracili stanowiska, zaś w ich miejsce wskoczyli ludzie związani z PiS. Ale od jakiegoś czasu ludzie z PO zaczęli wracać (np. Sebastian Wijas, Jakub Bednarek, czy Ewa Mirońska). I nad prezesem zebrały się czarne chmury.

Poza tym zdjęcia z babskiego combra, które sugerowały żarty z katastrofy smoleńskiej pojawiły się w okresie wyjątkowo wygodnym dla Prawa i Sprawiedliwości – 10 czerwca, czyli w dzień tzw. miesięcznicy smoleńskiej, a w dodatku tydzień przed urodzinami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Mówi się też, że o całej aferze było wiadomo w kręgach rządowych już dawno. Comber babski zorganizowano 12 maja. Dlaczego więc zdjęcia z imprezy upubliczniono dopiero po miesiącu? W dodatku na 3 tygodnie przed Kongresem PiS?

Pikanterii całej awanturze dodaje fakt, że dziennikarz, który ujawnił „aferę TU POLEWAJ”, Piotr Nisztor pracuje dla „Gazety Polskiej Codziennie”. Tymczasem nie jest tajemnicą, że gazeta jest finansowana przez Prawo i Sprawiedliwość.

Czy cała ta akcja może być prowokacją? Czy wszystko tutaj ma swoje drugie, czy trzecie dno? Jedno jest pewne – Huta Miedzi Głogów stała się sławna na cały kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.