Pracowite dni za kolarzami TC Chrobrego Scott Głogów

Udane starty w zawodach na krajowym podwórku mają za sobą reprezentanci TC Chrobrego Scott Głogów. Głogowscy młodzieżowcy najpierw wzięli udział w Wyścigu „Solidarności i Olimpijczyków”, a następnie pojawili się na starcie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Expo 2022 – Memoriału Henryka Czyża. W obu tych imprezach zajmowali dobre lokaty.

Wyścig „Solidarności i Olimpijczyków” składał się z pięciu etapów. W pierwszy dzień zawodnicy mieli do pokonania 86 kilometrów z Łodzi do Zduńskiej Woli. Niedługo później, w ten sam dzień, odbył się drugi etap. Tym razem kolarze musieli zmierzyć się z liczącym 121 kilometrów dystansem dzielącym Tomaszów Mazowiecki i Kielce. Drugi dzień imprezy upłynął pod znakiem najdłuższego etapu. Rywalizacja toczyła się na trasie Radom – Stalowa Wola, a zawodnicy mieli do pokonania 211 km.

Czwarty etap wyścigu prowadził z Mielca do Krosna. Była to wymagająca część wyścigu. Całość zakończyła rywalizacja na trasie ze Świdnika do Lublina. Na starcie pojawiło się wiele ekip, a w gronie tym nie mogło zabraknąć TC Chrobrego Scott Głogów. Młodzieżowy team zanotował udany start, a szczególnie dobrze spisywał się lider grupy, Piotr Konwa. Najlepszy zawodnik TC zakończył wyścig z siódmym miejscem w klasyfikacji młodzieżowców. Biorąc pod uwagę tylko zawodników z Polski reprezentant głogowskiej grupy był trzeci.

Najlepszy w zmaganiach okazał się Mateusz Komar, który w klasyfikacji wyprzedził o 10 sekund Pawła Cieślika (Elkov) oraz o 16 sekund kolegę z drużyny Adama Stachowiaka.

W niedzielę, zaraz po zakończeniu rywalizacji w Wyścigu „Solidarności i Olimpijczyków”, zawodnicy TC Chrobrego wzięli udział w Memoriale Henryka Czyża. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Expo 2022 prowadził z Warszawy do Łodzi, a startujący kolarze mieli do pokonania 196,5 km. Z grona głogowskiej grupy najlepiej zaprezentował się Paweł Szóstka. W klasyfikacji końcowej imprezy zajął on wysokie, dwunaste miejsce, natomiast uwzględniając samych młodzieżowców, był piąty.

Najlepszym zawodnikiem Wyścigu Expo 2022 był Łotysz, Andris Vosekalns. Drugie miejsce zajął Michał Podlaski, a linię mety jako trzeci przekroczył Jarosław Marycz. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Voster.

Za kolarzami TC Chrobrego Scott Głogów pracowite dni i udział w dwóch imprezach. Postawa głogowskiej drużyny z pewnością cieszy, podobnie jak kolejne dobre wyniki osiągnięte przez Piotra Konwę. Teraz przed reprezentantami grupy chwila przerwy, a niedługo potem kolejne przygotowania oraz starty. Na pierwszy ogień pójdą Szosowe Górskie Mistrzostwa Polski w Wysowej.

/fot. TC Chrobry Scott Głogów/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.