Głogowskie Towarzystwo Tenisowe z miejscami na podium w turnieju Masters

W miniony weekend we Wrocławiu rozegrany został turniej Masters z cyklu Oliwex Kids Cup. W zawodach dla najlepszych zawodników wzięła udział trójka reprezentantów Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. Głogowianie w stolicy Dolnego Śląska kolejny raz zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, o czym świadczą miejsca na podium. Piotr Szczepanowski był najlepszy w swojej kategorii, natomiast Julia Kałamajka przegrała dopiero w finale.

W stolicy Dolnego Śląska głogowski klub był reprezentowany przez Michała Nadałę, Piotra Szczepanowskiego oraz Julię Kałamajkę. Cała trójka otrzymała prawo gry w turnieju Masters dzięki dobrym występom w całym cyklu. W imprezie zagrała bowiem najlepsza ósemka klasyfikacji uwzględniającej wcześniejsze zmagania. Głogowianie przez cały czas prezentowali wysoki poziom, a to otworzyło im furtkę do startu w gronie wyróżniających się tenisistów.

Zawodnicy zostali podzieleni w zawodach na 4-osobowe grupy. Michał Nadała wygrał w swojej grupie wszystkie mecze, a to pozwoliło mu awansować do półfinału. Tam reprezentant Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego pokonał Mateusza Falisza z Wrocławia 7-5, 7-5 i awansował do wielkiego finału. W decydującym spotkaniu głogowianin poradził sobie z Marcelem Guzińskim z Jeleniej Góry, wygrywając 7-4, 7-0 i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.

Nieco gorzej poradził sobie Piotr Szczepanowski. Zawodnik GTT wygrał tylko jeden mecz, a to pozwoliło mu zająć 5. miejsce w turnieju. Jedną lokatę wyżej młody tenisista zajął w kategorii czerwonej (do lat 8). W niej uplasował się tuż za podium.

Na podium zawodów we Wrocławiu stanęła także Julia Kałamajka. Zawodniczka ta wygrała wszystkie mecze w grupie, pewnie awansując do półfinału. W nim głogowianka okazała się lepsza od Ali Baraniak, wygrywając 7-2, 7-4. W decydującym starciu więcej argumentów miała jednak Malwina Cegła. Zawodniczka gospodarzy rozegrała świetny mecz i pokonała tenisistkę Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego 7-2, 7-2.

„Był to bardzo udany turniej Masters we Wrocławiu dla Głogowian. Nasi zawodnicy pokazali się jak z najlepszej strony. Przed nimi chwila wypoczynku i obozy tenisowe. Jesteśmy zadowoleni z ich osiągnięć” – zgodnie przyznali trenerzy młodych zawodników Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego.

Faktycznie, trenerzy głogowian mają powody do zadowolenia. Ich zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony na tle najlepszych zawodników cyklu Oliwex Kids Cup, kończąc zmagania z dwoma miejscami na podium. Był to kolejny w ostatnim czasie udany start reprezentantów GTT.