Głogowscy policjanci odzyskali skradzioną biżuterię o wartości 23 000 zł.
TutajGLOGOW.pl Głogowscy policjanci odzyskali skradzioną biżuterię o wartości 23 000 zł

22-letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży biżuterii o wartości 25 000 złotych. Kradzieży dopuścił się trzy razy, podczas wizyt u swojego kolegi. Wszystko działo się w czasie nieobecności rodziców. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty o wartości 23 000 zł. Za kradzieże grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

22-latek postanowił wykorzystać fakt, że w trakcie odwiedzin w mieszkaniu kolegi, nie było jego rodziców. Odwiedziny zamieniły się więc w serię kradzieży. Doszło do nich trzykrotnie. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży biżuterii o łącznej wartości 25 000 złotych.

Skradzione przedmioty trafiły do jednego z lombardów na terenie miasta. W procederze miała pomagać mężczyźnie jego 20-letnia znajoma, która w jednym przypadku zaniosła do lombardu i zastawiła skradzioną przez niego biżuterię. Kobieta usłyszała zarzut paserstwa. Grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do lat 2. Sprawcy kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty o łącznej wartości ponad 23 000 zł. Trafiły z powrotem do właścicieli. Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają co stało się z brakującymi, utraconymi przedmiotami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.