Trudny początek sezonu dla piłkarek Chrobrego Głogów. 3 mecze, 3 porażki

Nie jest to najlepszy początek sezonu w wykonaniu piłkarek Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarne doznały trzeciej porażki w trzecim kolejnym spotkaniu i wciąż czekają na otwarcie punktowego dorobku. Trzecioligowy zespół przegrał niedzielny mecz z LUKS Ziemią Lubińską 0:1.

W niedzielę zawodniczki Chrobrego Głogów stanęły przed szansą na pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie. Podopieczne Artura Przybyła przegrały dwa wcześniejsze mecze, choć w obu przypadkach były to minimalne porażki. Podobnie zresztą było w przypadku konfrontacji z LUKS Ziemią Lubińską.

O losach niedzielnego meczu zadecydowała pierwsza połowa. Pomarańczowo-czarne rozpoczęły dobrze i stworzyły sobie kilka sytuacji strzeleckich, jednak za każdym razem brakowało wykończenia. Tego nie zabrakło niestety rywalkom. W 15. minucie dobrze dograna z rzutu wolnego piłka trafiła do Koronkiewicz, która strzałem głową otworzyła wynik spotkania.

Po zmianie stron zespół z Głogowa starał się odrobić straty, ale ponownie brakowało „kropki nad i”. Podopieczne trenera Przybyła nie zdołały doprowadzić do wyrównania i wciąż muszą czekać na pierwsze ligowe punkty w sezonie. W trzech dotychczasowych meczach, kobiecy Chrobry trzykrotnie poległ 0:1.

„To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale mimo wszystko kolejny, w którym nie zasługujemy na porażkę. Gdyby nasza skuteczność nie zawodziła i sędzia odgwizdał faul w polu karnym, to po kwadransie powinniśmy zasłużenie prowadzić 3:0 i kontrolować przebieg spotkania. Tak się jednak nie stało i zapłaciliśmy kolejny raz najwyższą cenę” – powiedział po końcowym gwizdku A. Przybył.

Przed zawodniczkami Chrobrego Głogów dłuższa przerwa od ligowych gier. 24 września głogowianki zagrają na wyjeździe w Oleśnicy. Dla rywalek pomarańczowo-czarnych będzie to dopiero pierwsze spotkanie w bieżącym sezonie.

LUKS ZIEMIA LUBIŃSKA – CHROBRY GŁOGÓW 1:0 (1:0)
bramka LUKS – Koronkiewicz 15′

CHROBRY: Surlas – Kamieniecka, Anioł, Lewandowska, Franas, Gajewska, Cymbała (65. Chojnacka), Szperlik (41. Onufrak), Pietrzak, Lasota.

III liga kobiet 2017/2018, grupa: dolnośląska
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Akademia Orlik Jelenia Góra 3 9 3 0 0 16-2 1 0 0 10-1 2 0 0 6-1
2.  Ślęza Wrocław 3 6 2 0 1 6-3 1 0 0 3-0 1 0 1 3-3 1 3 1 0 0 3-0
3.  Ziemia Lubińska Czerniec 3 6 2 0 1 16-12 2 0 0 15-2 0 0 1 1-10
4.  UKS Bierutów 2 6 2 0 0 7-3 1 0 0 6-3 1 0 0 1-0
5.  Piast Nowa Ruda 3 6 2 0 1 6-3 1 0 0 5-0 1 0 1 1-3 1 0 0 0 1 0-3
6.  AZS III Wrocław 2 4 1 1 0 7-6 1 0 0 3-2 0 1 0 4-4 1 1 0 1 0 4-4
7.  Polonia Świdnica 3 4 1 1 1 6-8 0 1 1 5-8 1 0 0 1-0 1 1 0 1 0 4-4
8.  KS Oława 2 3 1 0 1 3-3 0 0 1 0-2 1 0 0 3-1