Trwają Głogowskie Dni Recyklingu

O ekologii w Głogowie. Atrakcji jest sporo, wystawy, warsztaty, konkursy to wszystko od 11-29 września 2017roku w Głogowie.

W tegoroczną edycję Głogowskich Dni Recyklingu włączyli się Miejski Ośrodek Kultury, Chrobry Głogów, Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych z Biechowa oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

Recykling to powtórne wykorzystanie opadów z pożytkiem dla środowiska człowieka. W Głogowie dbamy o ekologię od najmłodszych lat. Mamy ekologiczną szkołę podstawową nr.7 która co roku wraz z innymi szkołami angażuje się w wiele akcji takich jak sprzątania świata, zbiórka makulatury, uczy jak segregować odpady i udzielać innym pierwszej pomocy.

Sklepy ze zdrową żywnością i zielarnie znów przeżywają swój renesans, ekologia jest modna a polskie społeczeństwo lubi proste i ekonomiczne rozwiązania. Obecnie wraca się do dawnych tradycji smaków, zapachów i potraw. Zioła w życiu codziennym wykorzystywane są w sztuce kulinarnej i kosmetykach.

Ekologiczny i zdrowy tryb życia często jest świadomym wyborem podejmowanym z różnych względów, takie osoby chcą być blisko natury i się z nią jednoczyć, bo człowiek jest częścią przyrody.

Ekologia jest wszędzie, dotyczy każdej sfery naszego życia. Może warto, podjąć ryzyko nie tylko dla siebie lecz także dla przyszłych pokoleń. Wszyscy czasem lubimy wyjechać w góry, czy do lasu aby się zrelaksować i odpocząć. Przyroda jest naszym skarbem cenniejszym niż złoto i dlatego tak ważna jest jej ochrona i opieka nad jej zasobami.

Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci jak ważna w życiu jest ochrona przyrody, ekologia, recykling. Bycie Eko promują gwiazdy ekranu, aktorki, a także gwiazdy muzyki np. Kasia Klich, Agnieszka Cegielska, Reni Juis, Agnieszka Maciąg, Monika Mrozowska.

Dni recyklingu w Głogowie pokazują, że miasto także stara się uświadamiać dzieci i młodzież w sprawach tak ważnych.

  • 25-29 września w Biechowie odbędą się warsztaty ekologiczne na temat segregacji odpadów takich jak szkło, papier, tworzywa sztuczne.
  • 25 września Chrobry Głogów przygotował akcję, recykling na sportowo dla dzieci i młodzieży.
  • W Miejskim Ośrodku Kultury 28 września będzie można obejrzeć teatrzyk ekologiczny „Zielony Kopciuszek”.
  • Muzeum Archeologiczno-Historyczne w dniach 25-29 września oferuje wystawy i warsztaty.

Propozycji jest wiele, szkoły mają w czym wybierać. Świadomość ekologiczna przyczyni się do mądrych i odpowiedzialnych decyzji w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.