Dzieci z Gminy Jerzmanowa na Zielonej Szkole
Miedziak.info.pl-TutajGLOGOW.pl-Gmina-Jerzmanowa

Dzięki Fundacji KGHM, która wsparła Gminę Jerzmanowa 141 uczniów podstawówki skorzysta z dwutygodniowych pobytów nad morzem w ramach Zielonej Szkoły.

Pobyty uczniów w ramach Zielonej Szkoły jeszcze trwają. Pieszy turnus właśnie się zakończył 27 września, na którym byli uczniowie klas czwartych i szóstych, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej. Natomiast uczniowie, ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczewie wyjechali 22 września i ich pobyt potrwa do 6 października.

W ostatnim czasie ekologia stała się ważną częścią życia społecznego. Takie wyjazdy są doskonałym rozwiązaniem, okazją do podreperowania zdrowia dzieci, które na co dzień zamieszkują obszary głogowskiego okręgu miedzowego. Rodzice tych dzieci mogą być spokojni, gdyż wyjazd nie będzie wiązał się z koniecznością przerwania procesu edukacyjnego i nie będzie to odpoczynek od nauki. Z dziećmi wyjadą także ich nauczyciele, którzy będą sprawowali nad nimi opiekę.

Nadmorski klimat, nie od dziś jest polecany ze względu na swój dobroczynny wpływ jodu, oraz właściwości regeneracyjne dla dróg oddechowych człowieka. Dla dzieci Zielona Szkoła jest atrakcyjna ze względu na zmianę otoczenia, możliwość integracji z koleżankami i kolegami a także, to doskonała okazja do poznania nowych i ciekawych ludzi, nawiązania przyjaźni, znajomości, które będą miały możliwość wspominać po latach. Podczas pobytu uczestnikom bez wątpienia nie zabraknie okazji do skorzystania z urokliwych widoków miejsca i klimatu, mnóstwo miejsc do zwiedzania, nadmorska plaża i liczne atrakcje: wycieczki, dyskoteki, ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Ośrodek w Darłówku umożliwia także skorzystanie z leczniczych inhalacji oraz gimnastyki rehabilitacyjnej. Dzieciom zapewnia również zdrowe, smaczne i zbilansowane posiłki, więc na pewno warto skorzystać z tego typu okazji. Zdaniem rodziców takie wyjazdy szkolne powinny być dwa razy do roku, gdyż ich forma jest atrakcyjna a dzieci pod opieką swoich nauczycieli są bezpieczne.

Gmina Jerzmanowa dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź zrealizuje projekt pt. „Nad morze po Zdrowie – Zielona Szkoła dla uczniów szkół podstawowych Gminy Jerzmanowa”. Łącznie 141 uczniów skorzysta z 15 dniowych pobytów w miejscowości nadmorskiej, w tym roku, jest to ośrodek w Darłówku.

Dzieci na pewno wrócą z wyjazdu uśmiechnięte i zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenia, to doskonała inwestycja w ich zdrowie i przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.