Targi Aktywności dla Niepełnosprawnych i Seniorów w Głogowie
2014-07-28 Starostwo Powiatowe (fot.P.Dudzicki) 04

Powiatowe Targi Aktywności dla Niepełnosprawnych i Seniorów odbędą się po raz pierwszy w Powiecie Głogowskim. Pomysł tego projektu zrodził się rok temu podczas konferencji „Powiat Głogowski osobom z niepełnosprawnością i starszym”. Wybrana data nie jest przypadkowa, celem organizatorów było „wpisanie „targów” w kalendarium obchodów: Ogólnopolskiego Dnia Seniora (14 listopada) oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3grudnia). Program targów jest zróżnicowany, a ilość proponowanych zajęć robi wrażenie. Uczestnicy będą mogli skorzystać między innymi ze specjalistycznych konsultacji, odbyć bezpłatne badania, wziąć udział w warsztatach rękodzieła. Zaprezentowane zostaną oferty instytucji, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, które zajmują się osobami starszymi i niepełnosprawnymi. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału i zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Głogowskich Targów.

Inauguracja Targów

Targi rozpoczną się 20 listopada o godzinie 11.30. W Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie Teatr 21 z Warszawy zaprezentuje sztukę „Statek Miłości”. Takiego spektaklu głogowska publiczność nigdy wcześniej nie widziała i bynajmniej nie chodzi o tematykę sztuki. Aktorzy, którzy na co dzień występują na deskach warszawskiego teatru sami borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Są to osoby z zespołem Downa i autyzmem. Wśród nich zobaczymy Piotra Swenda, znanego z serialu „Klan”. Gdy ludzie widzą moich aktorów na scenie są w osłupieniu. Myślą, że oni nie są w stanie niczego się nauczyć. A na scenę wychodzą osoby, które zadają te same pytania, na które każdy z nas szuka odpowiedzi…” mówiła podczas jednego z wywiadów Justyna Sobczyk, reżyser spektaklu. Tytułowy „Statek Miłości” to nazwa biura podróży. Historia opowiada o losach 14 bezrobotnych, którym nie udało się znaleźć producenta dla swojego wymarzonego serialu. Jest to przede wszystkim opowieść o miłości, która nie ma granic i nie zna barier.

20 listopada rozpocznie się również cykl Dni Otwartych w Instytucjach i organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych i seniorów. Bezpłatne konsultacje podczas tych dni odbędą się w:

  • Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
  • Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy
  • Domu Pomocy Społecznej „Magnolia”
  • Powiatowym Urzędzie Pracy
  • Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
  • Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
  • Warsztatach Terpii Zajęciowej ARKA i Ośrodku wsparcia Rodziny

W tych miejscach na mieszkańców będą czekać między innymi: logopedzi, fizjoterapeuci, pedagodzy. Cykl Dni Otwartych potrwa od 20 do 29 listopada.

Zakończenie Targów

 5 grudnia w Starostwie Powiatowym w Głogowie nastąpi uroczyste zakończenie targów. 20 wystawców będzie prezentować swoje oferty skierowane do osób niepełnosprawnych i starszych. zostanie zaprezentowany sprzęt ułatwiający codzienne życie oraz odbędą się warsztaty rękodzieła. Będzie też możliwość skorzystania z bezpłatnych badań. W budynku Starostwa chętne osoby będą mogły sprawdzić poziom cukru we krwi, wykonać przesiewowe badanie słuchu, sprawdzić ciśnienie tętnicze i wiele innych.

Szczegółowy plan Targów dostępny jest na stronie www.powiat.glogow.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.