Rekrutacja do żłobka w Głogowie

1 grudnia rozpocznie się rekrutacja dzieci do Filii Miejskiego Żłobka Integracyjnego „Dom nad Strumykiem” w Głogowie, mieszczącej się przy ul. Norwida 5. Placówka przygotowana jest do przyjęcia dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat. Jak będzie wyglądała procedura naboru do żłobka, gdzie i do kiedy rodzice mogą składać wypełnione dokumenty?

Przypomnijmy, że Filia Żłobka została utworzona przez Gminę Miejską Głogów jako realizacja Projektu „Prace adaptacyjne i zakup wyposażenia na potrzeby Filii Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Głogowie”. Zadnie zostało współfinansowane przez Unię Europejską z europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.  W pomieszczeniach Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych, w których powstała filia żłobka dokonano generalnego remontu: przebudowano schody wejściowe, wymieniono drzwi, zamontowano instalację domofonową, rolety okienne. Zostały wymienione wykładziny podłogowe, wyremontowano parkiet, pomalowano ściany i sufity, wymieniono wyposażenie armatury sanitarnej. Budynek jest bezpieczny i przyjazny dla dzieci, które będą mogły spędzać czas w komfortowych, odnowionych wnętrzach. Zgodnie z założeniem żłobek będzie mógł przyjąć około 30 dzieci.

Rekrutacja dzieci, która rozpocznie się 1- go grudnia potrwa do 15.12.2017 roku do godziny 15. Wypełnione dokumenty będzie można złożyć wyłącznie w siedzibie żłobka przy ulicy Strumykowej 3.Karty zgłoszenia dzieci dostępne są w żłobku na ulicy Strumykowej 3, na stronie internetowej placówki www.dom-nad-strumykiem.pl i Urzędu Miejskiego www.glogow.pl .

—  Pewnie, że każdy rodzic chciałby jak najdłużej zostać w domu ze swoimi maluchami, nie zawsze jednak jest taka możliwość. Mój synek poszedł do przedszkola gdy miał 4 latka. Wówczas nie pracowałam więc nie było potrzeby wysyłania malca do żłobka. W przypadku mojej córeczki nie miałam już wyboru. Chcąc utrzymać swoją posadę w firmie musiałam posłać Julkę do żłobka. W Głogowie wciąż jest trudno o miejsca w publicznych żłobkach i przedszkolach, dlatego każda nowo powstała placówka, filia jest niczym zbawienie dla zapracowanych rodziców. Nie każdy ma przecież babcię, która przypilnuje wnuków. Mieszkam niedaleko Norwida i żałuję, że moje dzieci już nie skorzystają z tej oferty, miałabym naprawdę blisko — mówi mieszkanka Głogowa, mama 6-letniej Julki i 8 -letniego Bartka.

Dla wszystkich mam, które do tej pory nie mogły znaleźć miejsca dla swoich pociech w głogowskich żłobkach, otwarcie filii na Norwida 5 jest z pewnością dobrą i wyczekiwaną informacją.Po zakończeniu procesu rekrutacji filia planuje rozpocząć swoją działalność już od stycznia przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.