Głogowska policja ostrzega. Jeżdżą bez uprawnień
zdjęcie 2014-03-04-akcja-Ostatki-glogowska-policja@Glogow-ostatki_01

32 kierujących, którzy złamali zakaz sądowy oraz 17 kierowców, którzy złamali administracyjny zakaz prowadzenia pojazdów wydawany przez starostę – takie są statystyki głogowskiej policji od początku tego roku. Coraz częściej kierowcy bez uprawnień, którzy są zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym poruszają się po naszych drogach. Lekceważą prawo i bez skrupułów siadają za kierownicę. W ostatnich dniach policjantom udało się udaremnić jazdę tym, którzy w świetle prawa w samochodzie mogą być jedynie pasażerami.

Policjanci w ostatnich dniach zatrzymali kolejnych kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i kierowali pojazdami. Osoby te staną przed sądem. W ciągu zaledwie trzech tygodni doszło do trzech zatrzymań takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie 21 listopada zatrzymali do kontroli 32- letniego mieszkańca Głogowa, który kierował samochodem pomimo orzeczonego wyrokiem sądowym zakazu. Do podobnej sytuacji doszło w dniu 16 listopada, kiedy zatrzymano 24 – latka z Głogowa. 4 listopada zatrzymano został 21 – latek z Polkowic, który nie tylko miał sądowy zakaz kierowania, ale był również nietrzeźwy — mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie Bogdan Kaleta.

Za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, poza tym sąd może zastosować dodatkowo karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami.

Policyjne statystyki dotyczące wypadków drogowych w całej Polsce są bardzo niepokojące. Z wstępnych  danych dotyczących stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wynika, że w październiku 2017 roku doszło do:

  • 3 205 wypadków drogowych, w których
  • 272 osoby zginęły, a
  • 3 841 osób zostało rannych

Tylko w ostatni weekend, czyli od 17 -19 listopada w Polsce zginęło aż 17 pieszych.

Bardzo często sprawcy to osoby bez uprawnień, prowadzące pojazd pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Przerażające dane powinny być przestrogą dla tych, którzy nie powinni być kierowcami.

Straciłeś uprawnienia do kierowania. Nie wsiadaj „za kierownicę” — apeluje policja do wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców, w trosce o bezpieczeństwo innych kierujących i pieszych.

Głogowska policja zwraca się także do mieszkańców, by zgłaszali wszelkie podejrzane zachowania kierowców na drogach.Policjanci przypominają, że osoby które z różnych przyczyn straciły prawo jazdy (nadużywanie alkoholu, kierowanie w stanie nietrzeźwym, szybka jazda) mogą powodować poważne zagrożenia w ruchu drogowym, dlatego tak ważny jest brak przyzwolenia społecznego na tego typu zachowania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.