Absolutorium Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie

1 grudnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów. W tym roku mury głogowskiej uczelni opuściło 155 absolwentów.  107 osób zdobyło tytuł licencjata, a 48 uzyskało tytuł inżyniera. Były wspomnienia, gratulacje, wspólne zdjęcia i tradycyjny rzut biretem. Dumnym studentom tego dnia towarzyszyli najbliżsi. Absolutorium jest podniosłym i bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego studenta. To uroczyste zwieńczenie i uhonorowanie trudów nauki, ostatnie spotkanie z wykładowcami i kolegami z roku. Ten dzień był pełen emocji, zarówno dla absolwentów, ich rodzin, jak i dla wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie jest jedną z najmłodszych uczelni zawodowych w Polsce. Została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2004 roku. Uczelnia dysponuje zabytkowym budynkiem o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych oraz dwoma obiektami wzniesionymi w latach 70. XX w.

Drugi rok z rzędu PWSZ może pochwalić się licznymi sukcesami, w tym wzrostem liczby studentów. Uczelnia rośnie w siłę i oferuje coraz więcej kierunków kształcenia. PWSZ pozostaje w stałym kontakcie z głogowskimi firmami. Pomyślnie układa się również współpraca z władzami miasta. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na edukację właśnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.

Uroczyste Absolutorium i rozdanie dyplomów odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej po raz jedenasty. Spośród 155 absolwentów zostali wyróżnieni i nagrodzeni studenci, którzy otrzymali najwyższe średnie, zdobyli na dyplomach oceny bardzo dobre i celujące. W tym roku najlepsze wyniki osiągnęli: Pani Anna Muniak, Pani Agnieszka Olszewska-Magiera, Pani Monika Baranowska-Ślifierz oraz Pan Paweł Kołodziej.

Nagrody dla absolwentów z wynikami celującymi ufundowała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wiceprezes Krzysztof Sadowski wręczył je Pani Agnieszce Boguszewskiej i Panu Witoldowi Józefczykowi.

Podziękowania za współpracę, życzenia i gratulacje dla wszystkich absolwentów oraz ich rodzin złożyła JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dr. Katarzyna Rusak, która z nostalgią wspominała ostanie 3 lata ― Był to czas wielu radosnych i przyjemnych chwil towarzyszących studiowaniu, ale wiem, że były i trudne momenty. Dziś mogę powiedzieć – podołaliście trudom nauki, nie zabrakło Wam zapału, wytrwałości i konsekwencji. Gratuluję sukcesu wszystkim Absolwentom, a także ich rodzinom i bliskim, którzy poprzez wsparcie i pomoc, z pewnością mają w tym sukcesie swój udział. (…) życzę, aby nigdy nie zabrakło Wam zapału do zdobywania wiedzy i dalszego rozwoju. Aby nigdy nie opuszczała Was ciekawość świata i odwaga w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, których być może nikt jeszcze nie zadawał.

W sentymentalną podróż zabrał wszystkich materiał filmowy oraz zdjęcia. Wspomnienia ostatnich trzech lat udokumentowane i uwiecznione na fotografiach przypomniały te zwykłe codzienne studenckie dni, a także te wyjątkowe i zabawne momenty.

Film o PWSZ został zrealizowany przez studentów III roku Nowych Mediów pod kierunkiem dr Sławomiry Lisewskiej. Jego autorami są Państwo Bożena i Andrzej Bęben.

Zgodnie ze studenckim zwyczajem, absolwenci na zakończenie ceremonii rzucili biretami. Ich przygoda z Uczelnią dobiegła końca, ale jak zapewniają, wspomnienia, doświadczenia i znajomości pozostaną na wiele lat…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.