Mikołaj odwiedził dzieci w Kotli

Grudzień to ulubiony miesiąc wszystkich dzieci, nawet gdy nie ma śniegu, powodów do uśmiechu jest naprawdę wiele. Tego miesiąca najwięcej szczęścia i radości najmłodszym sprawia oczywiście Święty Mikołaj, który odwiedza wszystkie przedszkola, szkoły, miasta i miasteczka, zagląda wszędzie tam, gdzie słychać dziecięcy śmiech. Mikołaja gościła również Gmina Kotla. W tym roku aż 570 dzieci bawiło się podczas Zabawy Mikołajkowej „Mikołaj i Przyjaciele”. Były tańce, śpiewy, słodkości i nieskończona ilość zabawy.

Mikołajki w Gminie Kotla odbywają się od ponad 20 lat. Są zwieńczeniem pracy wielu osób, wymagają wielu przygotowań, a także nakładów finansowych.

Od kilku lat, tą grudniową zabawę w Kotli wspiera Powiat Głogowski ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, otrzymanych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie.  Impreza jest finansowana również ze środków: Fundacji KGHM Polska Miedź, środków Gminy Kotla, Stowarzyszenia “Z głębi serca”, Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, GPK-SUEZ Głogów Sp. z o.o., PWiK w Głogowie Sp z.o.o, Banku Spółdzielczego we Wschowie. Wielkie serce okazują każdego roku prywatni przedsiębiorcy: Anna i Krzysztof Nawrotowie, Piekarnia-Ciastkarnia Krzysztof Niedbalski, Chata Polska – Radosław Hajduk.W organizację Mikołajkowej zabawy zaangażowani są: Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli.

350 uczniów z klas I – V, pięciolatków oraz sześciolatków z wszystkich przedszkoli z Gminy Kotla zabawiał Clown Bodzio. Podczas imprezy swoje umiejętności taneczne zaprezentował zespół „Czirliderki”. Dla dzieci zorganizowany był także poczęstunek i mnóstwo rozmaitych atrakcji, między innymi: malowanie twarzy, dmuchańce, List do Mikołaja. Najbardziej wyczekiwanym momentem był oczywiście przyjazd Mikołaja z workiem pełnym prezentów. W ten pracowity dzień Mikołaj odwiedził także najmłodszych w Chociemyśli i Głogówku.

Dla nieco starszych dzieci, uczniów z klas piątych i szóstych oraz gimnazjum został zorganizowany turniej i zabawy z Mikołajem na Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli. Łącznie 170 dzieci uczestniczyło w tej mikołajkowej zabawie dla młodzieży. Po emocjonującym turnieju wszyscy wraz z opiekunami udali się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli na koncert muzyczny w wykonaniu grupy “RYMcerze”.

Ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich dzieci, a ich uśmiechy to chyba najlepsza nagroda dla tych, którzy co roku organizują Imprezę Mikołajkową…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.