Udane pożegnanie z własnym parkietem. SPR Chrobry Głogów – Piotrkowianin 30:28

Zwycięstwem zakończyli tegoroczne zmagania we własnej hali szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. W piątkowym meczu PGNiG Superligi Mężczyzn, głogowianie pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 30:28 i dopisali do swojego konta cenny komplet punktów. Zwycięstwo było rehabilitacją za słaby mecz, który przed kilkoma dniami drużyna rozegrała na parkiecie w Mielcu.

Worek z bramkami w piątkowym spotkaniu rozwiązali goście, jednak szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego utrzymywali niewielkie prowadzenie, które w 20. minucie wzrosło do trzech bramek. Duża w tym zasługa Tomasza Klingera, dla którego było to piąte trafienie w rywalizacji. Przyjezdni nie zamierzali jednak składać broni. W końcówce zdołali doprowadzić do remisu, ale ostatnie słowo należało do szczypiornistów SPR Chrobrego, którzy wygrali pierwszą połowę 14:12.

Przebieg drugiej odsłony meczu był bardzo podobny do tego, co wydarzyło się przed przerwą. Głogowianie utrzymywali skromne prowadzenie i przez większą część meczu mieli wszystko pod kontrolą. Później ponownie dopadła ich zadyszka, co wykorzystali goście. Bramki rzucane przez zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego doprowadziły do remisu, a co za tym idzie – wpłynęły na jeszcze ciekawszą końcówkę rywalizacji.

Podobnie jak w pierwszej odsłonie, ostatnie bramki rzucali zawodnicy SPR Chrobrego Głogów. Gospodarze nie zawiedli swoich kibiców i dzięki trafieniom Mateusza Rydza i Kamila Sadowskiego tablica świetlna wskazywała rezultat 30:28. Przyjezdnym brakło już czasu na gonienie wyniku. Komplet punktów został na parkiecie w Głogowie, a drużyna Jarosława Cieślikowskiego szybko zrehabilitowała się za porażkę w Mielcu.

Piątkowy mecz był ostatnim domowym spotkaniem SPR Chrobrego w tym roku. W środę 13 grudnia głogowianie zagrają na parkiecie w Elblągu.

PGNiG Superliga, 14. kolejka:
SPR Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:28 (14:12)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Zdobylak 1, Płócienniczak, Świtała 2, Sadowski 7, Klinger 6, Babicz 1, Gujski 3, Tylutki, Biegaj 2, Orpik 2, Krzysztofik 2, Rydz 4.
Karne: 2/2.
Kary: 12 min. (Płócienniczak, Świtała, Babicz, Tylutki, Biegaj, Rydz – po 2 min.).

Piotrkowianin: Procho, Schodowski – Mróz 2, Woynowski 3, Iskra 2, Kaźmierczak, Swat 5, Góralski 2, Surosz 1, Andreou 2, Pożarek 1, Makowiejew 2, Tórz 3, Pacześny 5.
Karne: 2/2
Kary: 10 min. (Surosz – 4 min., Pożarek, Makowiejew, Tórz – po 2 min.).

Sędziowie:
Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski (obaj Zielona Góra).
Widzów: 700.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.