Legion Głogów znów najlepszy! Czternaście medali w Starachowicach

Po raz trzeci z rzędu zawodnicy Legionu Głogów obronili tytuł najlepszego klubu Mistrzostw Polski Oriental Rules. Podopieczni Macieja Domińczaka znakomicie zaprezentowali się podczas zawodów w Starachowicach, gdzie ich łupem padło łącznie czternaście medali. Na dorobek ten złożyło się pięć złotych krążków, sześć srebrnych oraz trzy brązowe.

Legion Głogów przyzwyczaił do wysokiej formy i dominacji w klasyfikacji medalowej podczas krajowych zawodów. Świetny występ w Starachowicach nie powinien być więc dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Podopieczni trenera Macieja Domińczaka po raz kolejny spisali się na medal, a precyzując – na czternaście medali! Tyle właśnie wyniósł dorobek wywalczony przez głogowskich fighterów.

Po raz pierwszy mistrzowski tytuł w wadze ciężkiej wywalczył Mateusz Hiki (na zdjęciu). W ubiegłym roku przegrał on swoją finałową walkę, ale teraz stanął na najwyższym stopniu podium. Do finału zakwalifikował się po efektownym nokaucie, natomiast decydująca walka sprawiła, że na jego szyi pojawił się medal z najcenniejszego kruszcu. Po raz pierwszy tytuł mistrza Polski powędrował także do Piotra Jurkowskiego. – „Juri już dwa razy stawał do walki w finałach ale nie miał do nich szczęścia. Tym razem było inaczej – jak to się mówi: „do trzech razy sztuka”. Na przykładzie Piotrka można zauważyć jak wiele można zyskać dzięki ciężkiej pracy i uporowi w dążeniu do celu. Wiele lat treningu, wyrzeczeń w końcu dało efekt” – skomentował trener Domińczak.

Na najwyższym stopniu podium stanęli także: Martyna Kierczyńska, Natalia Wajman oraz Patryk Czestkowski. Pierwsza ze wspomnianych dokonała tego bez konieczności wchodzenia do ringu. – „Nie udało się tym razem powalczyć Martynie Kierczyńskiej, która wyjątkowo w swojej kategorii (junior młodszy 56kg) nie miała rywalek. Martyna po raz pierwszy mogła odpocząć na zawodach i pomóc kolegom i koleżankom z drużyny. Dla Kierczyńskiej ten rok był mimo wszystko bardzo udany i pracowity, stoczyła prawie dwadzieścia walk wygrywając w Polsce wszystko co było do wygrania, a poza granicami naszego kraju przegrała tylko w finale Mistrzostw Świata Muaythai kadetów i w finale Mistrzostw Europy K1” – podsumował opiekun Legionistów.

Srebrne medale w Starachowicach wywalczyli Mariusz Lach, Dominik Bala, Waldemar Mnich, Rafał Maik, Alessio Kleszczewnik i Hubert Wybierała. Zawody na najniższym stopniu podium zakończyli natomiast Tomasz Karpiński, Julia Świca i Piotr Pokładek. – „Mieliśmy sporo pozytywnych akcentów na tych zawodach, dla jednych ten turniej był powrotem na szczyt, dla innych start w Starachowicach był debiutem a jeszcze inni zyskali nowych kibiców swoją postawą. Tak było w przypadku Tomasza Karpińskiego, który po wygranym pojedynku ćwierćfinałowym nabawił się kontuzji stopy i najzwyklejsze przemieszczanie się z miejsca na miejsce sprawiało mu problem. Mimo tego Tomek wyszedł do walki z – jak się okazało – późniejszym Mistrzem Mateuszem Białeckim” – skomentował postawę swojego podopiecznego M. Domińczak.

Wyniki
1) Mateusz Hiki – złoto (senior +91)
2) Piotr Jurkowski – złoto (senior – 57kg)
3) Martyna Kierczyńska – złoto (junior młodszy – 56kg)
4) Natalia Wajman – złoto (junior młodszy – 48kg)
5) Patryk Czestkowski – złoto (junior młodszy – 51kg)
6) Mariusz Lach – srebro (senior – 60kg)
7) Dominik Bala – srebro (junior starszy – 86kg)
8) Waldemar Mnich – srebro (weteran -94kg)
9) Rafał Maik – srebro (junior starszy 67kg)
10) Alessio Kleszczewnik – (junior młodszy 67kg)
11) Hubert Wybierała – srebro (junior młodszy 71kg)
12) Tomasz Karpiński – brąz (senior 67kg)
13) Julia Świca – brąz (junior starszy 52kg)
14) Piotr Pokładek – brąz (senior 75kg)
15) Arkadiusz Ignaczak –bez medalu

/fot. Legion Głogów/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.