Wyjątkowe kartki bożonarodzeniowe

Trochę zapomniane, zastąpione przez SMS i e-maile― świąteczne kartki bożonarodzeniowe nie są już tak popularne jak kiedyś. Dziś większość z nas śle życzenia w wirtualną przestrzeń. Dzieci z Kotli przypominają o tradycji wysyłania świątecznych kartek. Patrząc na wykonane prace mamy pewność, że otrzymanie takiej kolorowej pocztówki daje o wiele większą radość niż kolejne życzenia otrzymane na pocztę… e-mailową. Projekty kartki, które zwyciężyły w „Konkursie Plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Kotla” zostały wydrukowane jako kartka Gminy Kotla. Teraz te wyjątkowe pocztówki wraz z życzeniami władz gminy trafią do urzędów, firm oraz instytucji.

Organizatorami konkursu był Urząd Gminy Kotla i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Konkurs miał na celu podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych, propagowanie twórczości artystycznej oraz poznawanie różnych technik plastycznych.

W rywalizacji udział wzięło 28 prac. Wszystkie projekty były unikatowe, budziły zachwyt i sprawiły jury ogromną trudność w podjęciu decyzji. Pomysłowość dzieci nie zna granic, każda kartka była inna, ale wszystkie wykonane zostały z największą precyzją, starannością, dbaniem o każdy, najmniejszy szczegół. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem w projekt, poświęciły swój czas i włożyły w te prace swoje serca.

Uroczysta ceremonia, podczas której laureaci konkursu otrzymali nagrody odbyła się 12 grudnia w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli.

Upominki zwycięzcom wręczyli Łukasz Horbatowki Wójt Gminy Kotla, Halina Przybylska Przewodnicząca Rady Gminy i Iwona Adamczak Dyrektor GOKiS,

Zwycięzcami tegorocznego konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową w Gminie Kotla zostały Adrianna Rybak z klasy III oraz Wiktoria Judasz z klasy IV z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kotli. To właśnie pracy tych dwóch dziewczynek zostały uwiecznione na świątecznych pocztówkach.

Zgodnie z konkursowym regulaminem przyznano także po cztery wyróżnienia w każdej z kategorii.

W kategorii klas I-III otrzymali je: Martyna Przybylska, Maria Jóźwiak, Weronika, Hyżak, Nikodem Szperlik.

Natomiast w klasach IV – VII wyróżnieni zostali: Maja Holcman, Hanna Leśniewska, Magdalena Kowalczyk, Igor Gomułka.

Laureaci otrzymali unikatowe kartki, a także kubek z uwiecznionym projektem. Wszyscy autorzy tych wyjątkowych prac otrzymali słodki upominek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.