Rajd po szkolnym boisku

20 – letni mieszkaniec Głogowa postanowił poćwiczyć swoje umiejętności za kółkiem w dosyć nietypowym miejscu. Zamiast na plac manewrowy, kierowca udał się na szkolne boisko. Była to naprawdę droga szkoła jazdy, nieodpowiedzialny głogowianin spowodował uszkodzenia o wartości co najmniej 5 000 złotych.

 Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 grudnia. 20- latka zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Mieszkaniec Głogowa usłyszał zarzuty zniszczenia nawierzchni boiska sportowego przy jednej ze szkół w mieście. Za uszkodzenie mienia grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. 20-latek przyznał się do zarzutów i poddał się dobrowolnie karze. Nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał pokryć koszty naprawy nawierzchni. Zostanie również objęty obowiązkiem wykonania nieodpłatnej dozorowanej pracy społecznej.

Podejrzany wjechał na szkolne boisko autem i jak wyjaśnił, ćwiczył na nim „bączki i ósemki”.

― Jego działanie było wyjątkowo bezmyślne. Jak tłumaczył, kiedy spadł pierwszy śnieg, postanowił poćwiczyć poślizgi. Najpierw pojechał samochodem na parking, ale wracając do domu, wjechał na boisko szkolne, niedaleko swojego miejsca zamieszkania. Tam ćwiczył poślizgi i inne manewry. Swoim zachowaniem spowodował uszkodzenia o wartości co najmniej 5 000 złotych ― powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Bus roztrzaskał się na drzewie. Ciężkie obrażenia 3 pasażerów!

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, na drodze 292, w miejscowości Żukowice miał miejsce poważny wypadek. Kierujący busem marki Renault, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Trzej pasażerowie busa zostali przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Desperat nad Odrą – chciał się zabić bo rzuciła go dziewczyna.

12 listopada w godzinach wieczornych głogowscy policjanci zostali poinformowani o zamiarze próby samobójczej 26-letniego mężczyzny. Akcja jego poszukiwania absorbowała przez dłuższy czas spore siły policyjne. Mężczyzna został odnaleziony w okolicach Odry, biegł w kierunku rzeki wykrzykując, że się zabije…