Uzbierali ponad 9 tysięcy. Kotla podsumowała 26 Finał WOŚP

Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach gminy Kotla kwestowało 30 wolontariuszy. W niedzielę, 14 stycznia nie zabrakło atrakcji, przez cały dzień scena w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu była oblegana przez znakomitych artystów małych i dużych. Były występy wokalne, taneczne, pokazy iluzjonisty oraz słodkie degustacje. Mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w akcji i chętnie wrzucali pieniądze do puszek WOŚP. Sztab w Kotli zebrał w tym roku 9 310 zł 29 gr.  

Na zebraną kwotę składają się pieniądze zebrane podczas spotkania licytacyjnego 2 560 zł, kawiarenka z kiermaszem 1 936,01 zł, sprzedaż pierników ZSP w Kotli, reszta sumy to zbiórka z puszek.

Za sztab w Kotli odpowiadał Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, który do współpracy zaprosił szkoły, strażaków, stowarzyszenia i osoby prywatne.

Tak grała Kotla podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W ramach 26 Finału, na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli wystąpili:

  • Zespół Folklorystyczny „Skidniowanie”
  • Młodzi aktorzy z sekcji teatralnej dzieci i młodzieży działającej w GOKiS
  • Zespół ROCKY pod opieką Pani Doroty Baranieckiej z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kotli

Na scenie zaprezentowali się również strażacy z OSP Kotla oraz instruktorzy ratownictwa, którzy pokazali, jak udzielać pierwszej pomocy.

Podczas spotkania licytacyjnego mieszkańcy Kotli wylicytowali:

  • Orkiestrowe koszulki
  • Piłkę z podpisami zawodników SPR Chrobry
  • Vouchery na wjazd samochodem do lasu oraz inne okolicznościowe przedmioty.

Dzięki pokazom iluzjonisty wieczór w Kotli był iście magiczny.

Kolejną, chętnie odwiedzaną atrakcją była kawiarenka ze słodkościami. Sołectwa przygotowały 25 wyśmienitych ciast, które były chętnie konsumowane i znikały ze stołów w oka mgnieniu. Za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki każdy otrzymywał słodką przekąskę.

Podczas 26 finału WOŚP w Kotli działał również kiermasz, gdzie można było nabyć przedmioty podarowane przez mieszkańców

W niedzielę, 14 stycznia prawie 140 osób bezpłatnie sprawdziło swój poziom cukru we krwi.Wszystko dzięki Głogowskiemu Stowarzyszeniu „Stop Cukrzycy” które tego dnia było do dyspozycji mieszkańców Kotli.

Kotla hucznie zakończyła 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,o godzinie 20.00 niebo rozjaśnił kolorowy pokaz sztucznych ogni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.