Nowoczesne metody leczenia dostępne w Głogowie!

 „Zagadnienia okulistyki współczesnej w codziennej praktyce” – taki tytuł nosiła sobotnia konferencja, która odbyła się w siedzibie Kliniki Okulistycznej VITA-MED przy ulicy Legnickiej 5 w Głogowie. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu specjalistów z województwa dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładów, które dotyczyły: najnowszych trendów w leczeniu jaskry oraz zespołu suchego oka, chirurgii zaćmy, a także leczenia chorób rogówki poprzez umieszczenie bezpośrednio w oku kropli specjalnego roztworu(tzw.crosslinking). Dziedzina medycyny, jaką jest okulistyka rozwija się bardzo dynamicznie. Nowatorskie metody to dla pacjentów szansa na odzyskanie zdrowia i komfortu życia dosłownie w kilkanaście minut! VITA-MED nie tylko uważnie śledzi wszystkie nowinki w okulistyce, te nowoczesne zabiegi są już dostępne w ofercie głogowskiej kliniki.

Klinika Okulistyczna VITA-MED powstała w 2003 roku, w wyniku przekształcenia Oddziału oraz Poradni Okulistycznych Szpitala ZOZ w Głogowie. Klinka świadczy usługi pełnopłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a także umów z prywatnymi ubezpieczycielami.

VITA-MED jest organizatorem konferencji naukowych od ponad 10 lat.

Czynne uczestnictwo w rozwoju tej nauki a co za tym idzie jeszcze skuteczniejsza pomoc pacjentom jest dla nas jako lekarzy oraz naszej kliniki największą motywacją ― mówi dr Ewa Bobińska-Kachnowicz, prezes Kliniki Okulistycznej VITA-MED.

Przekazywana podczas konferencji naukowych wiedza ma być przede wszystkim przydatna dla lekarzy podczas ich codziennej pracy, tu i teraz. Taki cel prześwietla wszystkim organizowanym przez VITA-MED spotkaniom.

Nie jest to jedynie naukowa wiedza, o której możemy powiedzieć, że jest fantastyczna i budzi nasz podziw (…). Chodzi o to, by była to wiedza, o której możemy naszemu pacjentowi, który przyjdzie do naszego gabinetu powiedzieć, przekazać i ją zastosować ― wyjaśnił Jarosław Kachnowicz, lekarz medycyny, specjalista chorób oka z KLINIKI VITA-MED.

Specjaliści o nowoczesnych metodach w leczeniu chorób i wad wzroku

Sobotnie spotkanie zainaugurował wykład prof. Dr hab. n. med. Marty Misiuk-Hojło. Tematem referatu były najnowsze trendy w leczeniu jaskry. Choroba ta dotyczy coraz większej populacji Polaków, zwłaszcza po 40-tym roku życia. Jej zdiagnozowanie oznaczało do tej pory wieloletnie przyjmowanie kropli do oczu.

Dziś nowoczesna medycyna niesie alternatywne rozwiązania, które poprawiają komfort i ułatwiają codzienne życie osób z jaskrą.

Obecnie stosuje się metody chirurgiczne, obarczane mniejszym ryzykiem niż te stosowane jeszcze kilka lat temu.Innym rozwiązaniem jest leczenie farmakologiczne poprzez wszczepianie specjalistycznych struktur do oka. Wszczepiony implant wydziela substancję hamującą jaskrę na kilka miesięcy ― wyjaśnia Dr hab. n. med. Marty Misiuk-Hojło.

Kolejnym tematem poruszonym podczas konferencji była chirurgia zaćmy. O nowatorskich metodach leczenia tej wady opowiedziała dr. Ewa Bobińska-Kachnowicz.

Dr n. med. Joanna Adamiec-Mroczek w swoim wystąpieniu przybliżyła nieinwazyjne metody obrazowania naczyń wewnątrz oka.

Drugą część spotkania rozpoczął dr Jarosław Kachnowicz. Jego wykład dotyczył perspektyw leczenia chorób rogówki metodą tak zwanego crosslinikngu, czyli bezpośredniego umieszczania w oku kropli specjalnego roztworu.

Mgr Maria Kąsniowska poruszyła zagadnienia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w okulistyce.Spotkanie zakończył wykład dotyczący najnowszych wytycznych w leczeniu zespołu suchego oka, który zaprezentowała dr n.med. Anety Hill-Bator.

Naprawią wzrok w 15 minut!

Wykwalifikowani specjaliści VITA-MED pracują ze sprzętem na najwyższym poziomie, korzystając z najnowszych metod stosowanych w okulistyce.

Jeżdżąc na międzynarodowe spotkania i słuchając o osiągnięciach naszych kolegów z innych krajów, nie mamy żadnych kompleksów, bo takie same wyniki osiągamy tutaj w Głogowie ― mówił dr Jarosław Kachnowicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Część z nowoczesnych metod jest jeszcze w stadium prób i badań klinicznych. Niektóre z nich są już stosowane w głogowskiej klinice.

Vita-MED znalazła się elitarnym gonie 12 klinik okulistycznych w Polsce, które będą mieć w swojej ofercie nowoczesny zabieg wszczepienia soczewki fakijnej Visian ICL.

Jest to najnowsza na świecie, rewolucyjna soczewka służąca do korekcji wad wzorku, która poprawia jakość widzenia w niezwykle krótkim, bezbolesnym i w pełni bezpiecznym zabiegu. Cały zabieg trwa jedynie 15 minut!

Pacjentów zaskakuje przede wszystkim to jak szybko i jak bardzo poprawia im się wzrok― tłumaczył Mateusz Klinger z Staar Surgical.

Właściwie od razu po zabiegu obraz staje się wyraźnie ostrzejszy, głębszy i żywszy. To poprawa jakości życia w kwadrans― dodaje.

Zdrowe oczy i młody wygląd- wszystko w jednej klinice!

Duże zainteresowanie wzbudzają również zabiegi estetyczne, które klinika VITA-MED wprowadziła w lutym bieżącego roku.

Jest to kolejny ukłon w stronę potrzeb pacjentów, jak mówi Jarosław Kachnowicz

Naszym zadaniem jest wsłuchiwać się w głos pacjentów i wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Jeśli jesteśmy wstanie im sprostać, to staramy się to robić.

Jak już pisaliśmy wcześniej VITA-MED oferuje między innymi: usuwanie zmarszczek wokół oczu, operacje opadania i wiotkości powiek, usuwanie brodawek powiekowych, zabiegi kriochirurgiczne oraz usługi związane z kosmetologią estetyczną, jak na przykład mezoterapia.

Więcej informacji oraz szczegółowa oferta dostępna jest na oficjalnej stronie Kliniki www.vita-med.glogow.pl

Beata Bugała

Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Paź
18
czw
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 18@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Paź 18@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:30 ZOO-Origami @ BLOG
ZOO-Origami @ BLOG
Paź 18@14:30
ZOO-Origami @ BLOG | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZOO-Origami! W każdy czwartek o godz. 14:30 zapraszamy na zajęcia składania papierowych zwierzaków. Przyprowadź swoje dziecko do BLOGa, czyli Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Paź 18@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Paź 18@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 18@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Paź 18@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Szkółka szachowa dla dzieci i mł... @ MOK, sala plastyczna
Szkółka szachowa dla dzieci i mł... @ MOK, sala plastyczna
Paź 18@17:00 – 20:00
Szkółka szachowa dla dzieci i młodzieży @ MOK, sala plastyczna
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach szkółki szachowej. Lekcje odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00 – 20:00, a udział w zajęciach jest całkowicie darmowy! Szkółkę prowadzi Piotr[...]
17:30 Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Paź 18@17:30
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt w Świetlicy Wiejskiej w Borku! – Walcz o swoje prawo do nietykalności i bezpieczeństwa. – Naucz się bronić w każdej sytuacji. – Odzyskaj swoją kondycje. – Zadbaj o siłę i[...]
18:30 Czwartkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Czwartkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 18@18:30 – 20:30
Czwartkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]
20:00 Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Paź 18@20:00 – 22:00
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na próby „Teatru Jednego Mostu”, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 20:00 – 22:00 w sali widowiskowej MOK. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!Podziel[...]
Paź
19
pt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 19@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!