Randka w ciemno…z książką

Z okazji zbliżających się Walentynek Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie przyszykowała wyjątkową niespodziankę, nie tylko dla zakochanych. Organizatorzy „Randki w ciemno z książką” zapraszają do wspólnej zabawy i odkrywania barwnego świata literatury. Zasady są proste- tym razem nie wybieramy książki po okładce! Czytelnicy, którzy zdecydują się uczestniczyć w akcji otrzymają zapakowaną lekturę. Być może książka po którą nigdy byśmy nie sięgnęli, sama trafi w nasze ręce i okaże się cennym drogowskazem na ścieżce naszego życia…Gotowi na niespodzianki z bibliotecznych półek?

Organizatorem akcji „Randka w ciemno z książką” jest biblioteka przy ul. Jedności Robotniczej 15 w Głogowie. To właśnie tam czytelnicy będą mogli wypożyczyć walentynkowe książki- niespodzianki.

Zabawa rozpocznie się w Święto Zakochanych, czyli 14 lutego i potrwa do końca miesiąca.

Zasady zabawy są proste- czytelnicy będą mogli wypożyczyć książki, opakowane tak, by okładka, tytuł i autor były ukryte. Czytelnik dowie się, jaką pozycję wypożyczył dopiero po jej odpakowaniu. Biblioteka chce zachęcić w ten sposób do poszukiwań literackich i wyjścia poza swoje czytelnicze przyzwyczajenia ― mówi Agnieszka Błaszczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie i dodaje ― Walentynki to świetna okazja by zakochać się w czytaniu. Może książka niespodzianka okaże się tą nową ulubioną, może dzięki niej poznamy nowego autora albo zainteresujemy się nowym gatunkiem literackim.

Wszystkim zakochanym przypominamy, że Walentynki już za tydzień w środę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.