Klub Konesera Kryminału: tajemnicze zniknięcie, morderstwa i demony przeszłości

Miejska Biblioteka Publiczna mieszcząca się przy ul. Perseusza 13 zaprasza mieszkańców Głogowa na lutowe spotkanie Klubu Konesera Kryminału. Już we wtorek 20 lutego wszyscy miłośnicy dobrej literatury sensacyjno- kryminalnej będą mieli możliwość udziału w dyskusji na temat książki Anny Kańtoch „Łaska”. O mrocznym kryminale i jego autorce w artykule poniżej…

Historia kryminału rozgrywa się w latach 80-tych XX wieku, w małym, polskim miasteczku. Główną bohaterką powieści jest nauczycielka języka polskiego.

Wszystko zaczyna się w 1955 roku. Pewnego dnia w lesie zostaje odnaleziona mała dziewczynka, której zaginięcie zgłoszono tydzień wcześniej. Dziecko nic nie pamięta, na jej ubraniach są ślady krwi. Nie wiadomo jak sześciolatce udało się przetrwać siedem dni w lesie, jak się tam w ogóle znalazła, czy ktoś ją skrzywdził, czy ktoś jej pomógł?
Krewna dziewczynki przy okazji tej sytuacji wypowiada słowa, że „Czasami nie pamiętać to łaska”.

Wydarzenie z dzieciństwa powraca do kobiety niczym bumerang, także w życiu dorosłym. Nierozwikłana zagadka i tajemnicza historia nie dają jej spokoju.

Nieoczekiwanie ,przeszłość i wspomnienia z dzieciństwa do niej wracają, a łaska zapomnienia staje się przekleństwem.

Początkiem lawiny dramatycznych zdarzeń jest śmierć jednego z uczniów. Chłopak, który wcześniej prosi ją o pomoc zostaje odnaleziony w parku. Jego ciało wisi na gałęzi.

Bohaterka zostaje niejako zmuszana przez los do konfrontacji z traumą z dziecięcych lat. W miasteczku milicja bez powodzenia próbuje schwytać niebezpiecznego przestępcę, który morduje kolejne osoby. Maria ma głębokie przeczucie, że to ona może rozwikłać zagadkę, bo rozwiązanie kryje się w jej pamięci…

Anna Kańtoch- mistrzyni gatunku

Urodziła się w 1976 roku, w Katowicach. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończyła orientalistykę (specjalność arabistyka). Pisze powieści i opowiadania fantastyczne, a także kryminały. Jest członkinią Śląskiego Klubu Fantastyki.

Jej pierwsze opowiadanie „Diabeł na wieży” zostało opublikowane w 2004 roku w czasopiśmie „Science Fiction”.

Pierwszy zbiór opowiadań „Diabeł na wieży” o Domenicu Jordanie ukazał się w lipcu 2005 roku, został wydany przez wydawnictwo Fabryka Snów.

Powieść „Miasto w zieleni i błękicie” była jej debiutem książkowym.

Opowieści Anny Kańtoch zyskały wiele pozytywnych recenzji i ogromną rzeszę fanów.

Autorka jest laureatką prestiżowych nagród, otrzymała między innymi:

  • Nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy
  • Nagrodę im. Janusza A.Zajdla (pięciokrotnie)
  • Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego

Rozmowa o książce „Łaska” w głogowskim Klubie Konesera Kryminału już 20 lutego o godzinie 17.00. Spotkanie odbędzie się w bibliotece BLOG, mieszczącej się przy ul. Perseusza 13 w Głogowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.