Wstrzymają budowę? Dziś zadecydują o losach 200 rodzin!
sesja Rady Miejskiej Głogów
11/10/2017

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Głogowie planuje jeszcze w połowie tego roku zakończyć budowę pierwszego z czterech bloków na terenie dawnych koszar. Inwestycja, która już pochłonęła spore koszty, związane między innymi z budową drogi, stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez zmiany w budżecie na rok 2018. Radni KWW Jana Zubowskiego podczas sesji budżetowej zmniejszyli kwotę dotacji o połowę. Brak funduszy może spowodować, że czas oczekiwania rodzin na wymarzone „cztery kąty” znacznie się wydłuży…

Jak mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz ― To już ostatnia szansa na to, aby móc w tym roku przystąpić do budowy TBS-u nr 16 czyli drugiego budynku z czterech na obszarze pokoszarowym.

Na sesji budżetowej kwota dotacji 2 mln została obcięta przez radnych z KWW Jana Zubowskiego o połowę.  Żeby zbilansować całą inwestycję musimy wyłożyć z budżetu miejskiego dwa miliony złotych. Kolejne 2,5 mln to kredyt preferencyjny z banku Gospodarstwa Krajowego i 1,5 mln partycypacja mieszkańców tej inwestycji – mówił podczas wczorajszej konferencji prezydent miasta Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Nie możemy pozbawić około 200 rodzin, czekających na mieszkanie w TBS możliwości zamieszkania. To są często rodziny młode, które w perspektywie mają powiększenie swoich rodzin. Nie odbierajmy im tej szansy, pozwólmy na rozwój budownictwa w Głogowie, również w formie TBS-u ― apelował prezydent Rokaszewicz. ―Poza tym jest ten aspekt związany z zagospodarowaniem terenów pokoszarowych. Nie po to wykładaliśmy 10 milionów na inwestycję związaną z budową drogi. 50 procent zapłaciło miasto, 50 procent inwestor, właściciel działki komercyjnej obok. Nie po to te wszystkie starania, działania, żeby teraz w połowie drogi zahamować możliwość budownictwa mieszkań TBS i zagospodarowania tych terenów pokoszarowych ― dodał prezydent.

Polityka rozwoju budownictwa mieszkaniowego opiera się na tym, byśmy stwarzali ofertę dla wszystkich grup społecznych (…) ― podsumował zastępca prezydenta Piotr Poznański.

Co dalej z terenem po dawnych koszarach? Radni Miejscy zadecydują podczas dzisiejszej sesji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Znamy wyniki wyborów samorządowych. To oni zasiądą w Radzie Powiatu Głogowskiego

Kolejne oficjalne wyniki – radni do Rady Powiatu Głogowskiego wybrani. Podobnie jak w przypadku radnych miejskich tu również większość stanowią kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza. W gronie wybranych 21 radnych nie mogło oczywiście zabraknąć Pań – w Radzie zasiądzie 7 kobiet…

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.