Dni Otwarte Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie

Już 8 i 9 marca drzwi głogowskiej Uczelni będą otwarte dla wszystkich planujących swoją dalszą ścieżkę edukacyjną.Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa przygotowała jak co roku bogaty i różnorodny program. W tych dniach odbędą się warsztaty, prezentacje, laboratoria, pokazy, konkursy. Będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z ofertą Uczelni. Ciekawe zajęcia i masa atrakcji czekają na młodych ludzi w każdym instytucie: humanistycznym, medycznym, politechnicznym i ekonomicznym. XI Głogowskie Dni Nauki i Sztuki organizowane przez PWSZ już wkrótce…

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie jest jedną z najmłodszych Uczelni Zawodowych w Polsce. Została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2004 roku. Uczelnia dysponuje zabytkowym budynkiem o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych oraz dwoma obiektami wzniesionymi w latach 70. XX wieku.

Uczelnia zapewnia zajęcia warsztatowe dla studentów, liczne prace w laboratoriach, a także płatne praktyki na terenie całej Unii Europejskiej. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie może poszczycić się pracownią badań regionalnych, działalnością wydawniczą oraz projektem „Maluch przy Uczelni”, dzięki któremu na terenie Uczelni funkcjonuje oddział Żłobka, z możliwością dalszej rozbudowy oraz poszerzania oferty.

Wielomiesięczne, intensywne przygotowania do Dni Otwartych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej dobiegły końca. Teraz organizatorzy rozpoczęli już finałowe odliczanie do XI Głogowskich Dni Nauki i Sztuki.

O szczegółach tego wydarzenia mówi Anna Włodarczyk, rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie Miłośnicy nauk technicznych będą mogli między innymi przeprowadzić doświadczenia chemiczne i fizyczne, przyjrzeć się powstawaniu brył 3D, czy też zbudować własną cynową armię. Humaniści będą mieli okazję bliższego „spotkania” z filmem, reklamą, filozofią i historią. Wykładowcy Instytutu Ekonomicznego przygotowali szereg ciekawych zajęć, podczas których przybliżą między innymi systemy podatkowe i wspólnie z uczestnikami zastanowią się czy Bitcoin, to fenomen naszych czasów.

Dla wszystkich chętnych otworzymy nasze pracownie umiejętności pielęgniarskich, gdzie można będzie zapoznać się ze specyfiką zawodu pielęgniarza i pod fachowym okiem sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Chętni będą mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas Dyktanda z Języka Angielskiego oraz konkursu z języka niemieckiego, a miłośnicy e-sportów wezmą udział w Międzyszkolnym Turnieju League of Legends.

Wśród bardzo wielu propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebiezachęcają organizatorzy.

Szczegółowy program dostępny jest na oficjalnej stronie głogowskiej Uczelni.

Dni Otwarte Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie już 8 i 9 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.