Powrót do przeszłości Głogowa.Projekcja wyjątkowego filmu…

Choć większość z nas lubi wybiegać daleko w przyszłość, czasami warto odbyć sentymentalną podróż do przeszłości. Towarzystwo Ziemi Głogowskiej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zapraszają już w najbliższą sobotę, 3 marca wszystkich mieszkańców na wyjątkowy pokaz filmowy. Dzięki unikatowym nagraniom Zbyszka Lipowskiego będzie można obejrzeć Głogów z ostatnich dekad. Ulotne chwile uwiecznione na nagraniach to nie tylko wykład o historii miasta, to przede wszystkim lekcja o głogowianach. To bezcenne źródło wiedzy o codziennym życiu w Głogowie, o tym jak było kiedyś…

Filmowy pokaz rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Prowadzącymi tego wieczoru będą: Bartek Adamczak, Waldemar Drozd oraz Roman Włodarczak.

Zbyszek Lipowski to wybitny dokumentalista, który nagrał setki godzin materiałów o Głogowie. Nagrania pokazują dawną architekturę miasta, ale również codzienność mieszkańców, ich pasje, zajęcia, prace.

Najbardziej znane filmy Lipowskiego to seria „Głogowskie życiorysy” oraz dokumenty o Hucie Miedzi Głogów (w tym dokument z okazji 40-lecia Huty).

Podczas sobotniego wieczoru publiczność będzie mogła również obejrzeć materiał filmowy o Telemachu Pilitsidisie, malarzu tworzącym w Głogowie, który na przestrzeni 40 lat namalował ponad 3 tys. obrazów. Urodzony w Grecji, a mieszkający w Głogowie artysta był dwukrotnie odznaczony tytułem Zasłużony dla Miasta Głogowa.

Unikatowe materiały zarejestrowane kamerą Zbyszka Lipowskiego będzie można obejrzeć już 3 marca o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.