Tym razem wpadł. Złodziej- recydywista zatrzymany

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Głogowa, który włamał się do piwnicy w budynku wielorodzinnym. Do zatrzymania przyczynił się właściciel, który zauważył uszkodzenie drzwi i skojarzył ten fakt z mężczyzną wynoszącym rzeczy z budynku. Szybka reakcja umożliwiła niemal natychmiastowe zatrzymanie podejrzanego.

Wieczorem, 26 marca mieszkaniec jednego z bloków w Głogowie, zauważył, że w jego piwnicy znajdują się przedmioty, które nie są jego własnością. Drzwi do piwnicy były uszkodzone. Właściciel piwnicy zwrócił również uwagę na mężczyznę, który kręcił się w budynku i wynosił z niego w pośpiechu te właśnie przedmioty.

Szybko powiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego policji, dzwoniąc pod numer alarmowy 997. To umożliwiło szybką reakcję i zatrzymanie podejrzanego, którym okazał się 35 – letni głogowianina, znany już policjantom i zatrzymywany za podobne przestępstwa ― mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Mężczyzna jest podejrzany o liczne włamania do piwnic. Usłyszał zarzuty włamania i usiłowania włamania do 8 piwnic na terenie Głogowa.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.