Stadionowy wandal z promilami

21 kwietnia w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Chrobry Głogów a GKS Katowice 39-letni głogowianin kopiąc, uszkodził krzesełko stadionowe. To niefortunnie uderzyło w siedzącą kilka rzędów niżej kobietę. Sąd zdecydował o ukaraniu wandala grzywną w wysokości 1000 złotych oraz dwuletnim zakazem stadionowym. Mężczyzna musi również pokryć koszty sądowe oraz zapłacić 150 złotych na rzecz klubu.

39 – latek został ujęty przez służby ochrony organizatora meczu. W czasie jego trwania, bez żadnego racjonalnego powodu, okazując lekceważenie dla prawa, kopiąc w krzesełko stadionowe doprowadził do jego uszkodzenia. Zostało wyrwane z mocowania i spadło kilka rzędów niżej, uderzając w plecy siedzącą tam kobietę, powodując u niej obrażenia w postaci potłuczeń i zasinień. Kobieta przebywała w tym miejscu z dzieckiem i mężem— mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta i dodaje — Mężczyzna był nietrzeźwy i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu głogowianin został doprowadzony do sądu, który w trybie przyspieszonym wydał wyrok, skazując 39 – latka na karę grzywny 1000 złotych i zakazu stadionowego na okres 2 lat. Musi również pokryć koszty sądowe oraz wpłacić na rzecz klubu kwotę 150 złotych. Sąd uznał, że jego czyn ma charakter chuligański.

Policja ustala jaki jest skutek obrażeń odniesionych przez uderzoną krzesełkiem kobietę. Niewykluczone, że wobec 39-latka zostanie wszczęte odrębne postępowanie karne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Bus roztrzaskał się na drzewie. Ciężkie obrażenia 3 pasażerów!

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, na drodze 292, w miejscowości Żukowice miał miejsce poważny wypadek. Kierujący busem marki Renault, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Trzej pasażerowie busa zostali przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Desperat nad Odrą – chciał się zabić bo rzuciła go dziewczyna.

12 listopada w godzinach wieczornych głogowscy policjanci zostali poinformowani o zamiarze próby samobójczej 26-letniego mężczyzny. Akcja jego poszukiwania absorbowała przez dłuższy czas spore siły policyjne. Mężczyzna został odnaleziony w okolicach Odry, biegł w kierunku rzeki wykrzykując, że się zabije…