Motory, koncerty i zbiórka krwi- tak wyglądała sobota na głogowskim rynku…

Głogowski rynek został dziś opanowany przez dziesiątki motocyklistów i ich głośne maszyny. Organizowana już po raz IX akcja „MOTOKREW Głogów” przyciągnęła wielu mieszkańców, nie brakowało również chętnych do oddawania krwi.

 

 

Przypomnijmy, że organizatorem akcji MOTOKREW Głogów od samego początku jest klub motocyklowy Gremium MC Radicals, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu oddział terenowy Głogów, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie oraz Urząd Miasta Głogów. Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Rafael Rokaszewicz.

Warkot silników było już słychać po godzinie 10.00. Impreza zgodnie z zapowiedziami wystartowała punktualnie o 11.00.

Na scenie zaśpiewali: ETERNITY, CHUDINI WWB, SATIVA WWB, Grupa MADE oraz gość specjalny – NORBI, który zaprezentował swoje znane i lubione utwory.

 

 

Mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku, a także poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Piękna pogoda i głośna muzyka zachęciła wielu głogowian do spacerowania.

Synek uwielbia motory, więc tak chodzimy i pstrykamy te zdjęcia. Panowie motocykliści są bardzo mili — mówi Pani Ala.

Jeden pozwolił mi nawet założyć kask i usiąść na motor— dodaje 8-letni Kacper.

Nie zapominajmy, że oprócz tej rozrywkowej, niezwykle barwnej otoczki najważniejszym celem imprezy jest zbiórka krwi.

Głogowianie wiedzą doskonale, jak cenny jest to dar.

Pan Tomasz oddaje krew już piąty rok z rzędu.

To dla mnie naturalne, to przecież zaledwie kilka minut z mojego czasu. Mój tata był honorowym dawcą krwi i tak jakoś przekazujemy sobie tą pałeczkę w rodzinie. Ja co prawda nie mam syna, tylko córę, więc mam nadzieję, że ona też kiedyś będzie w ten sposób pomagać. Nie ma się czego bać, dużo jest tu Panów, a mówi się, że faceci panicznie boją się igieł.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.