Kilkadziesiąt zarzutów dla 38-latka z Głogowa

Głogowscy policjanci zatrzymali 38 – letniego głogowianina. Mężczyzna jest podejrzany o liczne włamania i kradzieże. Podejrzany usłyszał w sumie aż 29 zarzutów. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

38 – latek był podejrzewany o kradzieże i włamania, jakich dopuścił się w ostatnich kilku miesiącach na terenie Głogowa. Był poszukiwany przez policjantów. Został zatrzymany przez patrol prewencji. Policjanci znaleźli przy nim dokumenty pochodzące z kradzieży na terenie jednej z głogowskich firm — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Mężczyzna włamał się do kilkunastu szafek pracowniczych na terenie głogowskiej firmy. Kradł wszystko co wpadło mu w ręce i miało jakąkolwiek wartość. Dokumentami skradzionymi w jednej z szafek posłużył się przy zawieraniu umowy z lombardem. Jego łupem padły również narzędzia o wartości ponad 5 400 złotych skradzione z niezamkniętego samochodu oraz przyczepy kempingowej na terenie Głogowa. Sprawca działał również na terenie Polkowic. Tam włamał się do magazynu kradnąc monitor o wartości prawie 8 000 złotych — relacjonuje Kaleta.

38 – latek przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.