Szykują się na Dni Głogowa. Zmiany w ruchu drogowym na Starym Mieście

Trwa końcowe odliczanie do Dni Głogowa. Tak wielka impreza wymaga miesięcy przygotowań i ogromnego nakładu pracy wielu osób. Gdy kontrakty z gwiazdami zostały już podpisane pozostaje jeszcze odpowiednie przygotowanie terenu – prace porządkowe na Bulwarze Nadodrzańskim i czasowa zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście.

Bulwar Nadodrzański, który jeszcze nie tak dawno porośnięty był wysoką trawą, dziś można powiedzieć jest już prawie gotowym terenem do hucznej zabawy dla głogowian.

Trawa została skoszona, trwają prace porządkowe, rozkładają się pierwsze ogródki piwne, a na terenie zaparkowały już pierwsze ciężarówki Wesołego Miasteczka.

Na Bulwarze panuje błoga cisza i aż trudno sobie wyobrazić, że to właśnie tutaj już w piątek będą się bawić tłumy ludzi, spragnionych rozrywki i dobrej muzyki.

Mieszkańcy Starego Miasta, a także kierowcy powinni zwrócić szczególną ostrożność na znaki. W dniach: 01.06. od godziny 7:00 do 04.06. do godziny 7:00 wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu. Poglądowa mapka dostępna na stronie Urzędu Miasta, link poniżej:

http://www.miasto.glogow.org/miasto/index.php/62-news/3020-dni-glogowa-coraz-blizej

Pierwszy koncert już w piątek! Na scenie o godzinie 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru- Agnieszka Chylińska.

A na Rynku od godziny 10.00 do 18.00 mnóstwo zabaw i atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.