Głogowski PUP kieruje nową ofertę do młodych osób i absolwentów. Jest w czym wybierać
TutajGLOGOW.pl Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie PUP Głogów

Poszukując wymarzonego stanowiska pracy młodzi ludzie trafią na wiele przeszkód. I tu z pomocą wychodzi Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie. Wskazówki udzielone przez profesjonalistów mogą być kluczem do sukcesu, a możliwość skorzystania z szerokiego wachlarzu ofert PUP z pewnością pomoże w rozwoju kariery zawodowej. A Ty już wybrałeś? Sprawdź, jakie to proste…

Gdy interesująca nas praca jest ciekawa, a przy tym dobrze płatna to może się okazać, że kandydatów, z którymi będziemy musieli konkurować jest naprawdę wielu. Dlatego tak ważne jest wcześniejsze, odpowiednie przygotowanie. Nim już staniemy twarzą w twarz z naszym przyszłym pracodawcą warto najpierw: zadbać o swoje kwalifikacje, skorzystać z dodatkowych kursów i szkoleń, mieć wiedzę na temat tego, jak rozmawiać podczas tej pierwszej, najważniejszej rozmowy kwalifikacyjnej, jak napisać CV i jak efektywnie szukać ofert pracy.

Osoby do 30 roku życia mogą liczyć na kompleksowe wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki i to do kandydata należy wybór formy pomocy.

TutajGLOGOW.pl Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie PUP Głogów Logo 2018Ukończyłeś szkołę? Teraz przed Tobą decyzja w sprawie pracy? Zarejestruj się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Głogowie i skorzystaj z propozycji dla osób do 30 roku życia, bo warto! – przekonuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie Sławomir Majewski.

Osobie do 30 roku życia Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie pomoże:

  • Nabyć doświadczenie – przyuczyć do pracy na danym stanowisku w okresie odbywania stażu zawodowego,
  • nabyć niezbędne do pracy kwalifikacje poprzez organizację szkoleń i studiów podyplomowych,
  • rozpocząć własną działalność – przyznać dotację w kwocie 17.tys zł oraz przeszkolić w ramach warsztatów „Krok po kroku do uruchomienia działalności gospodarczej”,
  • podjąć pracę poprzez udzielenie bonu na zasiedlenie lub dofinansowanie pracodawcy kosztów utworzenia stanowiska pracy,
  • przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej i efektywnego szukania pracy.

Jak to działa?

Staż

Urząd Pracy może u pracodawcy zorganizować staż. Staż będzie trwał 4 miesiące i ma na celu nabycie przez osobę bezrobotną praktycznych umiejętności na stanowisku pracy. To dobry sposób na wyszkolenie pracownika pod potrzeby firmy. W okresie stażu wynagrodzenie płaci PUP w postaci stypendium w wysokości 1.017 zł miesięcznie. Jeżeli pracodawca zatrudni bezrobotnego na okres 12 miesięcy, to po roku będzie mógł liczyć na refundację do wysokości 6.300 zł.

Szkolenia

Jeżeli przeszkodą w podjęciu pracy lub uruchomienia własnej działalności gospodarczej jest brak odpowiednich kwalifikacji, osoba zarejestrowana w PUP może wystąpić z wnioskiem o sfinansowanie kosztów szkolenia. Średni koszt szkolenia to 2.00 zł. Dodatkowo PUP wypłaci osobie stypendium. Ponadto PUP może organizować szkolenia grupowe, jeżeli od pracodawcy otrzyma sygnał o potrzebie uzbrojenia w kwalifikacje konkretnej grupy osób.

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Osoby, które mają pomysł na własną firmę i potrzebują pieniędzy na start będą mogły skorzystać z dotacji w kwocie do 17 tys. zł. Najbliższy nabór wniosków od 25 do 29 czerwca. Wcześniej PUP przewiduje organizację warsztatów przygotowujących między innymi do prawidłowego składania wniosku.Ponadto zakładający działalność może wnioskować o pożyczkę w kwocie ok. 90 tys. zł.

Bon na zasiedlenie

Skierowany jest do osób, które zamierzają podjąć pracę poza Głogowem- w miejscowości oddalonej min. 80 kilometrów od Głogów lub gdzie czas dojazdu i powrotu przekracza 3 godziny.Osoba bezrobotna otrzyma 5 tys. zł, a następnie zobowiązana będzie udokumentować, że w okresie 8 miesięcy przepracuje co najmniej pół roku.

Na dobry początek – CV, list motywacyjny i rozmowa kwalifikacyjna

Urząd Pracy przygotuje osobę do rozmowy kwalifikacyjnej, podpowie, jak poradzić sobie ze stresem, oszlifuje CV i list motywacyjny.Te i wiele innych rzeczy niezbędnych do szukania pracy przygotowano na specjalnie zaplanowanych warsztatach dla absolwentów i osób młodych.

Zajęcia już od czerwca w PUP dla wszystkich osób, również niezarejestrowanych. Wystarczy się zapisać! Szczegóły oraz informacje o naborach wniosków na www.pup.glogow.pl

W 2018 roku ze wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie skorzystało już:

  • staż: 134 osoby
  • dotacje na działalność: 37 osób
  • bony na zasiedlenie: 26 osób
  • dofinansowania do zatrudnienia: 88 osób
  • porad i warsztatów: 53 osoby

Zapraszam Głogowskich Pracodawców oraz osoby Bezrobotne do 30 roku życia do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy w Głogowie i skorzystania ze środków Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczonych dla osób młodych. Budżet PUP na aktywizację w 2018 roku to kwota ponad 6,5 miliona złotych – mówi starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Idzie nowa pora roku, a wraz z nią nowa oferta PUP w Głogowie. Aktywizują i pomagają zawodowo- sprawdź i przekonaj się sam!

Na zmianę swojej ścieżki zawodowej nigdy nie jest za późno! Warto inwestować w swoją dalszą edukację i rozwój osobisty, szukać nowych rozwiązań, zdobywać kolejne dyplomy, sięgać coraz wyżej, by finalnie osiągnąć wymarzony sukces. Czasami przeszkodą w drodze do osiągnięcia obranego celu nie jest brak chęci czy zaangażowania, ale brak funduszy. By móc pokonać bariery finansowe warto skorzystać z najnowszej oferty Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie.

Pracownicy likwidowanego TESCO w Głogowie ujawniają prawdę

„My i tak już siebie nie uratujemy. Chcemy po prostu ujawnić prawdę i uchronić przed podobnym losem inne sklepy i innych pracowników” – mówią pracownicy sklepu TESCO z ul. Jedności Robotniczej w Głogowie. Ich sklep ma być zlikwidowany do 14 września. W rozmowie z nami powiedzieli co tak naprawdę się za tym kryje.

E-kantor, czyli szybka, wygodna i bezpieczna wymiana walut

Na co dzień o nich nie myślimy. Przypominamy sobie o nich, gdy za kilka tygodni wyjeżdżamy na wakacje. Wtedy szybko zastanawiamy się, skąd je wziąć. Waluty. Euro, dolary, kuny i funty. Pieniądze, które zdobyć musimy, ale za które niekoniecznie chcemy dużo zapłacić. Gdzie je kupić najtaniej? Odpowiedź jest jedna – w Internecie.