28-latek z nożem przy szyi. O krok od tragedii…

Szybka i zdecydowana interwencja policjantów zapobiegła próbie samobójczej 28- letniego mężczyzny. Nietrzeźwy 28-latek przebywał w swoim mieszkaniu przy wejściu na balkon. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami Policji mężczyzna miał nóż przyłożony do szyi, był agresywny i nerwowy.

Zdarzenie miało miejsce 19 czerwca na jednym z głogowskich osiedli. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie otrzymał telefoniczną informację, że mężczyzna w jednym z mieszkań zażył tabletki i prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo — mówi p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
asp. Łukasz Szuwikowski.

—  Natychmiast skierowano na miejsce podległe służby. Policjanci po przybyciu weszli do mieszkania i rozpoczęli rozmowę usiłując odwieść 28 – latka od zamiaru popełnienia samobójstwa. Po jakimś czasie desperat słuchając policjantów opuścił balkon i wszedł do pokoju. Był jednak nadal agresywny i bardzo nerwowy. Wykorzystując sytuację i nieuwagę desperata policjanci wytrącili nóż z ręki i obezwładnili go. Ich reakcja była błyskawiczna — relacjonuje Szuwikowski.

Mężczyzna został przewieziony przez pogotowie ratunkowe na SOR, gdzie objęto go pomocą medyczną.

Decyzją lekarza 28-latek został skierowany na konsultację psychiatryczną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Bus roztrzaskał się na drzewie. Ciężkie obrażenia 3 pasażerów!

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, na drodze 292, w miejscowości Żukowice miał miejsce poważny wypadek. Kierujący busem marki Renault, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Trzej pasażerowie busa zostali przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Desperat nad Odrą – chciał się zabić bo rzuciła go dziewczyna.

12 listopada w godzinach wieczornych głogowscy policjanci zostali poinformowani o zamiarze próby samobójczej 26-letniego mężczyzny. Akcja jego poszukiwania absorbowała przez dłuższy czas spore siły policyjne. Mężczyzna został odnaleziony w okolicach Odry, biegł w kierunku rzeki wykrzykując, że się zabije…