Więcej mieszkań w Głogowie

Właśnie rozpoczęły się prace budowlane budynku TBS nr 16 przy ul. Gen Sowińskiego, ale jak zapewniał podczas dzisiejszej konferencji dla dziennikarzy prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz już wkrótce takich miejsc będzie dużo więcej. Miasto przygotowuje kilkunastohektarowy teren pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne…

Zainteresowanie Budownictwem typu TBS w Głogowie jest bardzo duże. Liczba oczekujących wniosków wynosi obecnie ponad 240.

Przypomnijmy, że na terenie pokoszarowym powstaje całe osiedle TBS – łącznie będzie to 120 mieszkań w 4 budynkach.

Dziś ruszyły prace budowlane związane z inwestycją Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Głogowie – budynkiem TBS nr 16 przy ul. Gen. Sowińskiego. Wartość inwestycji to 5 590 108,26 zł.

W budynku powstaną 32 lokale mieszkalne, 6 mieszkań 2-pokojowych,
26 mieszkań 3-pokojowych, występować będą dwa warianty mieszkań: z wydzieloną kuchnią oraz z aneksem kuchennym w pokoju dziennym.

Mieszkania na 1 i 2 piętrzę będą miały balkony. Z pokoju dziennego mieszkań na parterze możliwe będzie wyjście bezpośrednio na zewnątrz budynku na przylegającą do niego zieleń.

Zaprojektowano klasyczne rozkładowe mieszkania dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób starszych i niepełnosprawnych.

Budynek swoją formą nawiązywać będzie do dotychczasowej zabudowy tego miejsca tj. budynków koszarowych i będzie to bliźniaczy blok do powstałego obok TBS nr 15.

Teren pokoszarowy to w tej chwili największy front jeśli chodzi o budownictwo wielorodzinne, ale za chwilę ruszamy z kolejnym projektem. Ja go roboczo nazywam Piastów Śląskich IV. To potężna przestrzeń kilkunastu hektarów, gdzie przygotowujemy tereny pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne i wielorodzinne — mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

To wielorodzinne to oczywiście wspomniane Mieszkanie plus, ale także nasz budynek komunalny, działki przeznaczone do sprzedaży dla deweloperów i około 50 działek pod budownictwo jednorodzinne w zabudowie wolnostojącej i szeregowej — wymienia Rokaszewicz.

Dziś jesteśmy na terenie pokoszarowym i tutaj jest najważniejszy front mieszkaniowy, ale za chwilę tych miejsc w Głogowie będzie dużo więcej — zapewnia prezydent Głogowa.

Szacunkowo w ciągu najbliższych lat w naszym mieście przybędzie około 500- 600 nowych mieszkań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.