Prace budowlane na bulwarze nadodrzańskim rozpoczną się już w przyszłym tygodniu!

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz podpisał dziś umowę na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego. Przekazanie placu budowy nastąpi już jutro, a pierwsze prace budowlane rozpoczną się w lipcu – na tę wiadomość długo czekali mieszkańcy Głogowa. Będzie to jedna z ważniejszych inwestycji miejskich, planowany termin zakończenia prac to wrzesień 2019.

W tym roku wykonawca, firma PBD z Głogowa, ma w zakresie prace wycenione na 7 milionów złotych.

Koszt całości to 20.655.365,33 zł ,z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 9 mln, o czym informował 12 czerwca prezydent Rafael Rokaszewicz

Pozyskaliśmy dodatkowe 2 miliony złotych z Unii Europejskiej na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego. Suma dotacji na przywrócenie tego terenu. Suma dotacji na przywrócenie tego terenu głogowianom wynosi już prawie 9 milionów złotych, czyli 45% kosztów całej inwestycji.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg odbył się w maju bieżącego roku. Nie wyłonił on jednak wykonawcy, dlatego 8 czerwca został otworzony drugi na realizację zadania „Budowa przestrzeni miejskich – bulwar nadodrzański w Głogowie”.

— Wartość prac wyceniono na ponad 16 milionów złotych, ale drugi już przetarg pokazał, że za te środki firmy bulwaru nie zrewitalizują. Do pierwszego przetargu zgłosiła się jedna firma z ofertą na ponad 23 miliony. Powtórzyliśmy przetarg i choć także zgłosiła się tylko jedna firma, to kwota zaproponowana była już mniejsza i wyniosła 20.655.365,33 zł brutto — wyliczał 12 czerwca Rokaszewicz.

Bulwar i jego rewitalizacja to naprawdę gorący temat, który budzi żywe zainteresowanie wśród mieszkańców Głogowa.

Prawie 4 hektary zaniedbanego, porośniętego trawą terenu, piach, żwir, kamienie i liczne nierówności – to doskonale znany głogowianom obraz bulwaru nadodrzańskiego. Tak to wygląda dziś.

Ten krajobraz już niebawem ulegnie diametralnej zmianie. Prace budowlane na tym terenie rozpoczną się już w przyszłym tygodniu!

Będą piękne drzewa i krzewy, ławki, hamaki, fontanna posadzkowa, stoliki, elementy ozdobne. Zakres planowanych prac jest ogromny, bo obejmie również teren sąsiadujący bezpośrednio z bulwarem. Projekt zakłada budowę ulic Garncarskiej, Młyńskiej, Kołłątaja 9 na szerokości bulwaru, nie zapomniano również o chodnikach i miejscach parkingowych. Zamontowane zostanie oświetlenie oraz sieć wifi.

Projekt wizualizacji bulwaru nadodrzańskiego robi wrażenie.

Prezydent Rafael Rokaszewicz zapewnił mieszkańców, że na bulwarze będzie również miejsce na festyny, w tym Dni Głogowa.

Po zakończonych pracach bulwar nadodrzański z pewnością będzie kolejną, piękną wizytówką Głogowa, a dla mieszkańców atrakcyjną oazą zieleni, gdzie można odpocząć i złapać oddech od miejskich blokowisk…

 

 

 

Zdjęcia: glogow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Znamy wyniki wyborów samorządowych. To oni zasiądą w Radzie Powiatu Głogowskiego

Kolejne oficjalne wyniki – radni do Rady Powiatu Głogowskiego wybrani. Podobnie jak w przypadku radnych miejskich tu również większość stanowią kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza. W gronie wybranych 21 radnych nie mogło oczywiście zabraknąć Pań – w Radzie zasiądzie 7 kobiet…