Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej
Policja Komenda wejście

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 36 – letniego głogowianina, który pomimo cofnięcia mu uprawnień kierował samochodem. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Straciłeś uprawnienia do kierowania? Nie ryzykuj ponownie wsiadając za kierownicę – ostrzega Policja.

 — 36 – letni kierowca został zatrzymany w trakcie rutynowej kontroli drogowej, jaką przeprowadził patrol prewencji o godzinie 2:00 w nocy w dniu 1 lipca. Okazało się, że kierujący pojazdem volkswagen transporter nie posiada przy sobie uprawnień do kierowania. Mężczyzna utracił uprawnienia decyzją Starosty Powiatowego w Głogowie, ponieważ nie przystąpił do ponownego egzaminu na prawo jazdy. Został skierowany do ponownego sprawdzenia swoich kwalifikacji, ponieważ, popełnił wiele drastycznych wykroczeń drogowych, a w konsekwencji przekroczył limit punktów karnych — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

36 – latek zbagatelizował sprawę a konsekwencje jego zachowania w obecnym stanie prawnym są bardzo ostre.

Za jazdę pomimo cofniętych decyzją administracyjną uprawnień, kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz kierowania pojazdami.Tak dzieje się również w przypadku zatrzymania prawa jazdy za przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h — przypomina Kaleta.

Jeśli kierowca pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, nie zastosuje się do niego, grozi mu kolejny wyrok. Osoba taka stanie ponownie przed sądem. Za złamanie zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.