• Start
  • AKTUALNOŚCI
  • Pani Prezydent kontra głogowski dziennikarz – kto z nich kłamie?

Pani Prezydent kontra głogowski dziennikarz – kto z nich kłamie?

Odpowiedź na zarzuty radnych KWW Jana Zubowskiego wobec zastępcy prezydenta miasta Bożeny Kowalczykowskiej przyszła błyskawicznie. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Kowalczykowska mówiła między innymi o manipulacji, o wprowadzaniu w błąd opinię publiczną i o kampanii wyborczej prowadzonej przez radnych KWW Jana Zubowskiego. Głos w sprawie zajęła również rzeczniczka prasowa prezydenta Rafaela Rokaszewicza, Marta Dytwińska, która wytyka radnym KWW Jana Zubowskiego brak kompetencji oraz działalności i aktywności na rzecz głogowian. Według Dytwińskiej zastanawiające jest tak nagłe zainteresowanie radnych Zielonym Przedszkolem. Po konferencji z udziałem obu Pań oficjalne oświadczenie wydał również główny sprawca zamieszania czyli dziennikarz, który przeprowadził tą słynną już rozmowę – Jego wersja wydarzeń jest jednak zupełnie inna… 

Zamieszanie wokół osoby Bożeny Kowalczykowskiej, która pełni funkcję zastępcy prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza zaczęło się od krótkiego, około 3 minutowego materiału nakręconego przez jednego z głogowskich dziennikarzy. Nagranie dostało się do mediów i w bardzo krótkim czasie zostało rozpowszechnione w mediach społecznościowych i portalach internetowych.

Radni KWW Jana Zubowskiego zarzucają Kowlczykowskiej mijanie się z prawdą w kwestii posiadania informacji odnośnie nieprawidłowości w Zielonym Przedszkolu. Ich zdaniem wypowiedzi zastępcy prezydenta z sesji Rady Miejskiej 18 czerwca oraz te z nagrania są sprzeczne, przez co :  Prawa ręka Rokaszewicza straciła wiarygodność jako urzędnik (…)Dlatego żądamy odwołania zastępcy prezydenta miasta Głogowa Bożeny Kowalczykowskiej i pytamy, czy jest możliwość, że Rafael Rokaszewicz nie wiedział o nieprawidłowościach w Zielonym Przedszkolu, jeżeli jego prawa ręka o takich nieprawidłowościach wiedziała  — powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej radny Krzysztof Sarżyński.

Dzień później czyli w środę Bożena Kowalczykowska oficjalnie odpowiedziała na zarzuty rannych KWW Jana Zubowskiego.

— Dla mnie ta wypowiedź radnych jest próbą rozpoczęcia brudnej kampanii przedwyborczej. Informacje, które zostały przez Nich przygotowane i zmontowane w dziwny dla mnie sposób są niczym innym jak manipulacją (…) Filmik, o którym mówimy, nakręcony spod stołu został nagrany po nieprzyjemnej sytuacji, czyli w miesiącu marcu, na początku marca, kiedy to nastąpiła ta nieprzyjemna sytuacja w jednej z grup przedszkola (…) Nie powiedziałam niczego, czego musiałabym się wstydzić. Powiedziałam w filmiku, że tylko słyszałam, czego nie potwierdzam, że prawdopodobnie w tym przedszkolu rodzice nie mogli wchodzić do sal. Odniosłam się do tego i powtórzę jeszcze raz, że gdybym była rodzicem nie zostawiłabym w takim miejscu swojego dziecka nawet na 5 minut. Protokół pokontrolny z Kuratorium Oświaty z kwietnia, czyli miesiąc po nagraniu wykazał, że nie było tam takich sytuacji, z czego bardzo się cieszę, to znaczy, że wszystko gra, że wszystko jest w tym przedszkolu w porządku — powiedziała zastępca prezydenta Pani Bożena Kowalczykowska.

Podtrzymując swoją wypowiedź z ostatniej sesji zastępca prezydenta raz jeszcze podkreśliła, że — Ze strony rodziców nie mieliśmy żadnych informacji, ja nie rozmawiałam z żadnymi rodzicami z Zielonego Przedszkola, którzy zwróciliby się do mnie z informacją, z pismem, z telefonem.

Bożena Kowalczykowska skomentowała również owe , nazywane przez wielu ” sensacyjnym” nagranie.

Sposób nagrania jest żenujący, wykorzystanie go bez podania daty i wprowadzanie w błąd publiczną opinię, że wcześniej wiedziałam. Nie proszę państwa nie było żadnych informacji — zapewnia Kowalczykowska, dodając, że — Filmik nagrany był w marcu, a już wtedy były tam przecież nieprawidłowości i rozpoczęły się sprawdzające kontrole organów zewnętrznych.

Kolejny zarzut pod adresem Prezydenta oraz jego najbliższych współpracowników dotyczył wielomilionowych dotacji, jakie Zielone Przedszkole otrzymywało od miasta.

—  Dotacja, my nie mamy na to wpływu, dotacja do nas przychodzi, my mamy orzeczenia, na podstawie tych orzeczeń przekazujemy pieniądze. Zakres naszego nadzoru tylko i wyłącznie dotyczy prawidłowego wydawania tych środków i takie kontrole dokonujemy. Od wszelkich pozostałych rzeczy, sprawdzania jest organ nadzoru pedagogicznego, czyli Kuratorium Oświaty.

Zastępca prezydenta przypomina, że ta placówka cały czas funkcjonuje i jak się okazuje miewa się całkiem dobrze.

Przedszkole nie zostało zamknięte, jak mówi Kowalczykowska — Nie słyszę z żadnej strony, że coś jest nie tak. Przedszkole funkcjonuje, rodzice są zadowoleni, nikt wybitnie na potęgę tych dzieci z przedszkola nie zabrał .

Podsumowując  Pani prezydent stwierdziła, że cała wypowiedź radnych KWW Jana Zubowskiego to nic innego jak  — Sposób rozpoczęcia kampanii, zaczepienia Pana Prezydenta poprzez moją osobę, ale ja znam zakres swoich obowiązków i staram się z nich wywiązywać jak najlepiej (…).

Mniej delikatna w słowach była rzeczniczka prasowa prezydenta Rafaela Rokaszewicza, Marta Dytwińska, która swoją wypowiedź zaczęła od retorycznego pytania

W każdym budżecie przekazywane są pieniądze na szkolenia radnych, są to pieniądze publiczne. Moje pytanie brzmi, ile jeszcze trzeba wydać publicznych pieniędzy, na to aby radni z klubu Jana Zubowskiego nauczyli się, co należy do ich kompetencji, a co nie.

— Nie przypominam sobie, aby w marcu, kiedy Zielone przedszkole zdecydowało się zamknąć grupę ktokolwiek z radnych KWW Jana Zubowskiego był zainteresowany tematem. Nie było ich ani na spotkaniu z rodzicami w przedszkolu, ani u nas w urzędzie, żeby zaoferować swoją pomoc, zrobić cokolwiek, żeby pomóc rodzicom, którzy wtedy oczekiwali od miasta pomocy. I taką pomoc otrzymali od nas. Wtedy ich ta sprawa nie interesowała? — zastanawia się Dytwińska.

— Co do konferencji, jest to kolejna konferencja radnych KWW Jana Zubowskiego poświęcona prezydentowi Rafaelowi Rokaszewiczowi, co w ogóle mnie nie dziwi, bo moim zdaniem radni nie mają kompletnie nic do powiedzenia na temat swojej własnej działalności jako radnych, swojej własnej aktywności na rzecz głogowian — mówiła Pani rzecznik.

Po wypowiedziach obu Pań oficjalne oświadczenie wydał również Pan Paweł, dziennikarz, który jest autorem owego „sensacyjnego” nagrania. Jego treść brzmi:

Zastępca Prezydenta Bożena Kowalczykowska wprowadza w błąd opinię publiczną twierdząc, że była nagrywana prze Pawla News z ukrytej kamery. W związku z tym jestem zmuszony do dokładnego opisania spotkania z Panią Prezydent 24 lutego 2018 r. Tego dnia byłem z Panią Bożeną Kolwaczykowską umówiony na rozmowę w sprawie Zielonego Przedszkola. Pani Prezydent zaprosiła mnie do swojego gabinetu. Oznajmiła, że przygotowała materiały w tej sprawie i jest gotowa na udzielenie wywiadu. Rozstawiłem statyw z aparatem i poinformowałem, że będę nagrywał naszą rozmowę. Później wypowiedz Pani Prezydent m.in. o dotacjach przyznawanych dla zielonego przedszkola z 24 lutego, została zacytowana w artykule na portalu FAKT .

Pani Prezydent Bożena Kowalczykowska zadzwoniła do mnie i pomówiła o przekazywanie nieprawdziwych informacji opinii publicznej, kwestionując tym samym dziennikarską rzetelność. By bronić swojego dobrego imienia, prawdy i faktów zostałem zmuszony do publikacji nagrania rozmowy z Panią Prezydent, gdzie czarno na białym widać co miała do powiedzenia 24 lutego na temat Zielonego Przedszkola, czemu później zaprzeczyła. Ponadto rzeczniczka prezydenta Rafaela Rokaszewicz Marta Dytwińska – Gawrońska w trakcie rozmowy telefonicznej już po opublikowaniu materiałów na temat Zielonego Przedszkola z dużą wściekłością powiedziała, że zrobiłem zamieszanie i rozłączyła. Czy tak zwraca się profesjonalny rzecznik do dziennikarza? Jednak po kilku minutach oddzwoniła i przeprosiła za swój język. Oświadczam, że nie mam nic do ukrycia i jestem gotów na konfrontację z Zastępcą Prezydenta Głogowa oraz Panią rzecznik. Nagranie jest z dnia 24 lutego 2018 roku godzina 13:26 Nagranie trwa 2.56 min. ( Cytat wypowiedzi opublikowanej na PawlaNews) 

 

Dwie osoby i dwa zupełnie odmienne stanowiska, ale przecież tylko jedno z nich jest prawdziwe. Pytanie tylko które? 

 

 

Beata Bugała

Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Paź
16
wt
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Paź 16@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Paź 16@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Paź 16@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Paź 16@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 16@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]
20:00 Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Paź 16@20:00 – 22:00
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na próby „Teatru Jednego Mostu”, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 20:00 – 22:00 w sali widowiskowej MOK. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!Podziel[...]
Paź
17
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Paź 17@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 17@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Paź 17@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Paź 17@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
18:00 Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Paź 17@18:00 – 20:00
KURS AKTORSKI środy, godz. 18.00 – 20.00, sala baletowa MOK, prowadząca: Aleksandra Leosz koszt: 40zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
Paź
18
czw
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 18@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!