Budżet Obywatelski- na jakie projekty zostanie przeznaczona kwota 2,5 miliona złotych?

29 czerwca zakończył się termin składania przez głogowian wniosków do piątej już edycji Budżetu Obywatelskiego. Kolejnym etapem jest ich weryfikacja przez zespół konsultacyjny. Listę zatwierdzonych projektów mieszkańcy Głogowa poznają w połowie września. Następnie w dniach od 1 do 26  października odbędzie się głosowanie. Jego wyniki poznamy do 9 listopada. Ile wniosków wpłynęło podczas tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego i jakie były pomysły mieszkańców naszego miasta?

Przypomnijmy, że wnioski do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego można było zgłaszać od 7 maja. Do udziału w konsultacjach uprawnieni byli wszyscy mieszkańcy Gminy Miejskiej Głogów. Propozycja projektu wnioskowanego do zrealizowania w ramach „Budżetu Obywatelskiego 2019 w Głogowie” musiała być poparta przez grupę co najmniej 30 osób uprawnionych do udziału w konsultacjach.

Celem konsultacji jest wyrażenie przez mieszkańców miasta opinii, co do zakresu projektów proponowanych do realizacji budżetu Gminy Miejskiej Głogów w 2019 roku oraz ustalenie listy projektów przewidzianych do realizacji w ramach budżetu Gminy Miejskiej Głogów na 2019 rok.

Jesteśmy po jednym z najważniejszych etapów związanych z Budżetem Obywatelskim. Mieszkańcy zgłosili nam swoje propozycje, które teraz zostaną poddane weryfikacji. Pomysłów spłynęło 37, z czego 30 to zadania inwestycyjne, a pozostałe 7 to te nieinwestycyjnie, tak zwane miękkie — mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

W poszczególnych Okręgach spłynęła następująca ilość wniosków:

  • Okręg I – Chrobry, Kościuszki, Hutnik- 5 wniosków
  • Okręg II- Stare Miasto, Ostrów Tumski, Śródmieście, Osiedle Przemysłowe- najwięcej, bo aż 14 wniosków
  • Okręg III- Piastów Śląskich, Widziszów, Górków, Nosocice, Krzepów, Osiedle sportowe, Osiedle Słoneczne – 6 wniosków
  • Okręg IV – Kopernik, Paulinów, Brzostów- tylko 1 wniosek
  • Okręg V, ogólnomiejski- 11 wniosków

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach Budżetu Obywatelskiego, w tym roku również najwięcej było projektów związanych z różnego rodzaju zagospodarowaniem podwórek, części wspólnych: zagospodarowanie zieleni, chodniki, miejsca parkingowe, doświetlenie.

Poza tym padły propozycje organizowania w Głogowie przeglądów kabaretu, dni turystyki, zakupu elektronicznej/ wirtualnej strzelnicy.

Powtórzyły się także pomysły dotyczące wykonania i montażu figurek dzieci, ponownie pojawiły się pomysły na wykonanie pomników w Głogowie.

Przypomnijmy, że na te zatwierdzone i najciekawsze pomysły głogowian w ramach Budżetu Obywatelskiego zostanie przeznaczona kwota 2,5 miliona złotych.

Głosowanie rozpocznie się 1 października, a wyniki zostaną oficjalnie ogłoszone w terminie do 9 listopada.

Głosowanie na projekty ujęte w „Bazie Projektów” przeprowadzone zostanie w formie elektronicznej na stronie www.obywatel.glogow.pl oraz w formie papierowej w następujących miejscach w Głogowie:

  • siedzibie: Urzędu Miejskiego w Głogowie ul. Rynek 10,
  • Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Jedności Robotniczej 15,
  • Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia Nr 2 ul. Perseusza 13,
  • Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia Nr 3 Plac Mieszka I Nr 11,
  • Punktu Obsługi Mieszkańca w Galerii „Glogovia” – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.