Nieuczciwy pracownik przyłapany na gorącym uczynku
Policja Komenda wejście

Policjanci wydziału prewencji zatrzymali 33 – letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży 42 kg miedzi o łącznej wartości prawie 1000 złotych. Mężczyzna swój łup ukrył w bagażniku samochodu. Próbę wywiezienia skradzionego towaru udaremnili pracownicy ochrony, którzy wezwali na miejsce Policję. 33-latkowi za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło na terenie jednego z głogowskich zakładów pracy. Mężczyzna był tam zatrudniony i odpowiadał za wykonywane prace remontowe. Jak się okazało 33 – latka interesowały nie tylko prace zlecone. Wykorzystał fakt, iż miał dostęp do pomieszczeń, w których znajdowały się elementy miedziane i dokonał ich kradzieży w trakcie pracy. Został ujęty przez pracowników ochrony, gdy próbował opuścić zakład ze skradzionym towarem. Mężczyzna ukrył miedź w plecaku, który schował w bagażniku samochodu. Nie udało mu się jednak opuścić terenu firmy — mówi p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, asp. Łukasz Szuwikowski.

Policjanci zatrzymali podejrzanego i przedstawili mu zarzuty. Mężczyzna przyznał się do winy i postanowił dobrowolnie poddać się karze.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.