Zakazane plantacje na terenie powiatu głogowskiego

Policjanci wydziału kryminalnego zlikwidowali klika miejsc na terenie powiatu głogowskiego, w których uprawiano krzewy konopi indyjskiej. Mundurowi na miejscu ujawnili i zabezpieczyli krzewy wraz ze sprzętem wspomagającym jej uprawę. W związku ze sprawą zatrzymano 33-latka, mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W wyniku pracy operacyjnej głogowscy policjanci wydziału kryminalnego ujawnili kilka miejsc na terenie powiatu głogowskiego, gdzie uprawiano plantację konopi indyjskiej.  Podczas przeszukania policjanci natrafili na miejsca, w których uprawiano już krzewy, a także planowano założyć kolejne plantacje. Na miejscu mundurowi zabezpieczyli gotowe wyrośnięte krzewy wraz ze sprzętem, który wspomagał pracę i uprawę konopi indyjskiej — mówi p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
asp. Łukasz Szuwikowski.

Policjanci w związku z uprawą ustalili i zatrzymali 33 letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Mężczyzna przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Odpowie z art. 63 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.