Kradzież biżuterii za 10 000 zł i długa lista zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Aż 12 zarzutów usłyszał zatrzymany przez Policję 29-latek. Mężczyzna dokonał kradzieży biżuterii o łącznej wartości prawie 10 000 zł. Nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Podczas prowadzonych czynności śledczych okazało się, że 29-latek poszukiwany był listem gończym, a na swoim koncie miał już podobne przestępstwa.

 — Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 29 latka który odpowiedzialny jest za kradzież biżuterii o łącznej wartości prawie 10 000 zł. Mężczyzna został zatrzymany w Jaworze. Próbował uciekać policjantom, lecz bardzo szybko wpadł w ich ręce.

Funkcjonariusze dokonali zatrzymania jak się okazało dobrze już znanego w związku z podobnymi przestępstwami sprawcę. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. W toku wyjaśniania sprawy okazało się, że podejrzany poszukiwany jest dodatkowo listem gończym w związku z odbyciem kary dwóch lat pozbawienia wolności — mówi p.o. Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie asp. Łukasz Szuwikowski.

Mężczyźnie postawiono dodatkowo 12 zarzutów z art. 278 i 286 kk. Grozi mu kara od roku nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie poglądowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.